Dodatkowy parkometr i aplikacja – szpital chce usprawnić parkowanie

MGA

MGA

Dodatkowa kasa przy szpitalnych parkingach. Lecznica wciąż stara się też o uruchomienie aplikacji.

Od ubiegłego roku obowiązują opłaty za parkowanie na przyszpitalnych parkingach przy ul. Dekerta oraz Walczaka. Mieszkańcy powoli przyzwyczajają się do nowego systemu, ale wciąż zwracają uwagę na problemy i utrudnienia. Jednym z nich są kolejki do kas płatniczych.

Rozwiązaniem miała być aplikacja, która umożliwi płatność elektroniczną. Na razie jednak nie wiadomo kiedy zacznie funkcjonować, bo dochody z parkingów są mniejsze niż pierwotne zakładała obsługująca je firma – mówi Jerzy Ostrouch, prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. 

Obecnie pacjenci szpitala mogą korzystać z trzech punktów opłat. Kolejki tworzą się szczególnie przy jednym z nich – dodaje prezes. 

Przypomnijmy: opłaty należy dokonać w specjalnie dedykowanym parkometrze, a następnie system zaczyta numery rejestracyjne auta i otworzy szlaban umożliwiający wyjazd. Obecnie godzina parkowania przy szpitalu to koszt 3 zł i 80 groszy. Pierwsze 15 minut jest darmowe.

Exit mobile version