niedziela, 14 czerwca 2026
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
Radio Zachód
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KRAJ I ŚWIAT
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT

    Zastal bezsilny w drugim meczu finału! Legia ma 2-1

    Zwycięski remis i awans Promienia Żary do IV ligi

    fot. Rafał Oleksiewicz

    Sobota bez gorzowskiego medalu w Portugalii

    Stilon nadal w grze o III ligę! Gorzowianie lepsi w karnych

    fot. materiały Towarzystwa Pływackiego Zielona Góra

    Zmarł Marian Rzeźniewski

    Lipno organizowało Wawrów wygrywał

    Wystartował Purple Cup 2026

    fot. Paweł Górski

    Falubaz jedzie do niespodziewanego lidera PGE Ekstraligi

    W drugiej eliminacja SKS – bez nominowanych do finału

  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • MOTO
  • PODCASTY
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
LOGO, Radio Zielona GóraLOGO, Radio Gorzów

SŁUCHAJ

Radio Zachód
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KRAJ I ŚWIAT
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT

    Zastal bezsilny w drugim meczu finału! Legia ma 2-1

    Zwycięski remis i awans Promienia Żary do IV ligi

    fot. Rafał Oleksiewicz

    Sobota bez gorzowskiego medalu w Portugalii

    Stilon nadal w grze o III ligę! Gorzowianie lepsi w karnych

    fot. materiały Towarzystwa Pływackiego Zielona Góra

    Zmarł Marian Rzeźniewski

    Lipno organizowało Wawrów wygrywał

    Wystartował Purple Cup 2026

    fot. Paweł Górski

    Falubaz jedzie do niespodziewanego lidera PGE Ekstraligi

    W drugiej eliminacja SKS – bez nominowanych do finału

  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • MOTO
  • PODCASTY
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
Radio Zachód
Strona główna KRAJ I ŚWIAT

Premier: dajmy trochę czasu prezydentowi

PAP PAP
2025-08-19 19:33
Donald Tusk. Fot. PAP/Piotr Nowak

Donald Tusk. Fot. PAP/Piotr Nowak

Udostępnij na FacebookuUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na telegramieUdostępnij przez WhatsappaEmail

Spis treści

  • 1. Rzecznik rządu: współpraca przebiega prawidłowo
  • 2. Ostatnie rozmowy międzynarodowe polskich liderów
  • 3. Dalsze działania po spotkaniach Trump-Putin
  • 4. Premier: „Koalicja chętnych” potwierdziła potrzebę dalszego wsparcia Ukrainy w wojnie z Rosją
  • 5. Rzecznik rządu zabiera głos
  • 6. Szłapka o wsparciu z Polski
  • 7. Spotkanie Trump-Zełenski. Prezydent USA dąży do spotkania z Putinem
  • 8. Spór na linii prezydent-rząd. Szłapka: Polska musi mieć jedną politykę zagraniczną
  • 9. Rozmowy w Waszyngtonie. Szłapka o relacjach kancelarii prezydenta z Białym Domem
  • 10. Premier na urlopie? Rzecznik rządu odpowiada
  • 11. Rozmowy o sytuacji w Ukrainie

Polska na zewnątrz wymaga jednolitego działania i współpracy wszystkich instytucji państwowych, a współpraca wymaga wzajemnej cierpliwości i zrozumienia; dajmy trochę czasu prezydentowi i jego kancelarii – napisał premier Donald Tusk na platformie X.

Dajmy trochę czasu prezydentowi i jego kancelarii. Polska na zewnątrz wymaga jednolitego działania i współpracy wszystkich instytucji państwowych, a współpraca wymaga wzajemnej cierpliwości i zrozumienia

– napisał premier we wtorek (19 sierpnia) na platformie X.

Dalsza część pod wpisem

Dajmy trochę czasu prezydentowi i jego kancelarii. Polska na zewnątrz wymaga jednolitego działania i współpracy wszystkich instytucji państwowych, a współpraca wymaga wzajemnej cierpliwości i zrozumienia. Pierwsze koty za płoty.

— Donald Tusk (@donaldtusk) August 19, 2025

Pierwsze koty za płoty

– dodał Tusk.

Tego samego dnia o relacje między rządem i premierem Donaldem Tuskiem a Kancelarią Prezydenta RP i prezydentem Karolem Nawrockim w kontekście ostatniej serii rozmów liderów państw europejskich i USA pytany był rzecznik rządu Adam Szłapka.

1. Rzecznik rządu: współpraca przebiega prawidłowo

Rzecznik rządu powiedział, że „wszystkie zasady konstytucyjne i dobrej współpracy zostały zachowane”. Stwierdził, że podczas serii rozmów międzynarodowych z udziałem polskich liderów w ubiegłym tygodniu „udało się uniknąć przepychanki”. Zapewnił, że strona rządowa na bieżąco przekazywała informacje stronie prezydenckiej i przypomniał, że doszło też do spotkania Tuska i Nawrockiego.

Szłapka zaznaczył, że „Polska nie może mieć dwóch polityk zagranicznych”.

Polska musi mieć jedną politykę zagraniczną i w tej jednej polityce zagranicznej zawsze stanowisko przygotowuje rząd

– powiedział.

2. Ostatnie rozmowy międzynarodowe polskich liderów

W ubiegłym tygodniu w środę w sprawie Ukrainy odbyły się trzy rozmowy: w wąskim formacie liderów europejskich wraz z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim oraz w formacie tzw. koalicji chętnych wziął udział premier Donald Tusk. W telekonferencji liderów europejskich i prezydenta USA Donalda Trumpa Polskę reprezentował prezydent Karol Nawrocki. Do rozmów doszło dwa dni przed spotkaniem prezydenta USA z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem, które odbyło się w piątek na Alasce.

3. Dalsze działania po spotkaniach Trump-Putin

Z kolei w poniedziałek prezydent USA spotkał się w Białym Domu z prezydentem Ukrainy. Następnie obaj rozmawiali z przybyłymi do Waszyngtonu liderami europejskimi. Po rozmowach z Europejczykami Trump zadzwonił do Władimira Putina i rozpoczął aranżowanie spotkania Zełenski-Putin, po którym ma nastąpić kolejne, trójstronne spotkanie, z jego udziałem. Prezydent USA wyraził też gotowość do udzielenia pomocy Europejczykom w zagwarantowaniu pokoju.

We wtorek, w związku z rozmowami prezydenta USA z Putinem, a następnie z prezydentem Ukrainy i europejskimi liderami, odbyło się online spotkanie „koalicji chętnych”, a następnie posiedzenie Rady Europejskiej, w których udział wziął premier Tusk.

4. Premier: „Koalicja chętnych” potwierdziła potrzebę dalszego wsparcia Ukrainy w wojnie z Rosją

Wszyscy chcą pokoju, nikt nie chce kapitulacji Ukrainy – podkreślił premier Donald Tusk po posiedzeniu Rady Europejskiej. Było ono poprzedzone spotkaniem liderów państw „koalicji chętnych”, po którym premier przekazał m.in., że potwierdzili oni potrzebę dalszego wsparcia Ukrainy.

We wtorek (19 sierpnia) ok godz. 12.00 Tusk wziął udział w telekonferencji tzw. koalicji chętnych, czyli grupy ponad 30 krajów, które chcą wspierać Ukrainę. Tematem był m.in. wynik poniedziałkowych rozmów w Waszyngtonie. Później odbyło się online posiedzenie Rady Europejskiej, również z udziałem szefa polskiego rządu.

Zakończyła się Rada Europejska. Wszyscy chcą pokoju, nikt nie chce kapitulacji Ukrainy plus realistyczna ocena wysiłków prezydenta Trumpa na rzecz zakończenia wojny

– napisał premier na X przed godz. 15.00.

Dalsza część tekstu pod wpisem

Zakończyła się Rada Europejska. Wszyscy chcą pokoju, nikt nie chce kapitulacji Ukrainy plus realistyczna ocena wysiłków prezydenta Trumpa na rzecz zakończenia wojny. pic.twitter.com/daOQJbkAe6

— Donald Tusk (@donaldtusk) August 19, 2025

Wcześniej we wtorek, po telekonferencji „koalicji chętnych”, szef rządu napisał na X, że przywódcy Kanady, Japonii, Turcji, Nowej Zelandii i państw europejskich ocenili bardzo realistycznie efekty piątkowego spotkania na Alasce prezydenta USA Donalda Trumpa i rosyjskiego przywódcy Władimira Putina.

Wszyscy potwierdziliśmy potrzebę dalszego wsparcia Ukrainy w wojnie z Rosją

– zaznaczył Tusk.

Dalsza część tekstu pod wpisem

Przywódcy Kanady, Japonii, Turcji, Nowej Zelandii i państw europejskich ocenili bardzo realistycznie efekty spotkania na Alasce. Wszyscy potwierdziliśmy potrzebę dalszego wsparcia Ukrainy w wojnie z Rosją. Dobre wprowadzenie do rozpoczynającej się właśnie Rady Europejskiej.

— Donald Tusk (@donaldtusk) August 19, 2025

5. Rzecznik rządu zabiera głos

Później rzecznik rządu Adama Szłapka na konferencji prasowej zaznaczył, że uczestnicy zarówno „koalicji chętnych” – czyli szerokiego formatu państw europejskich oraz pozaeuropejskich, które wspierają Ukrainę – jak i posiedzenia Rady Europejskiej, które odbyło się online o godz. 13, doceniają to, co dzieje się w ostatnim czasie. Podkreślił, że ma na myśli „intensyfikację prac nad tym, aby nastał w końcu pokój i aby w Ukrainie przestała być rozlewana krew”.

Po drugie – mówił Szłapka – na obu spotkaniach podkreślano, że pokój ten musi być sprawiedliwy i trwały, Ukraina musi mieć gwarancje bezpieczeństwa dla swojej suwerenności, „a dzieci, które zostały porwane przez (Władimira) Putina, muszą wrócić do domu”.

Dalsza część tekstu pod grafiką

Zaznaczył, że oba spotkania nie były miejscem na szczególny optymizm czy pesymizm, tylko na realizm. Podkreślał, że aby pokój był trwały, Ukraina, która została napadnięta, musi być cały czas wspierana.

Szłapka podkreślił, że Polska zawsze była bardzo realistyczna w relacjach z Rosją i zawsze ostrzegała wszystkich partnerów, także w UE, że na kraj ten trzeba uważać i rozmawiać z nim bardzo twardo.

To były istotne spotkania, które podsumowały to wszystko, co się zdarzyło w ostatnim czasie, w obu uczestniczył premier Tusk

– przypomniał rzecznik rządu.

6. Szłapka o wsparciu z Polski

Szłapka został zapytany o to, czy Polska planuje wziąć udział we współfinansowaniu zakupu broni od Amerykanów dla Ukrainy.

Rzecznik rządu zauważył, że jeśli chodzi o kwestie gwarancji bezpieczeństwa, to na razie jesteśmy na etapie „mglistych zapowiedzi”.

My rozumiemy to, że żeby ten pokój był trwały i sprawiedliwy, to Ukraina musi mieć gwarancje bezpieczeństwa. Jak w szczegółach będzie wyglądało to wsparcie, na przykład finansowe Ukrainy, to jest do ustalenia

– podkreślił Szłapka. 

Jego zdaniem, na pewno państwa, którym zależy na tym, żeby ten pokój był trwały, będą się dalej angażować.

Polska jest naprawdę zaangażowana

– zadeklarował rzecznik rządu.

7. Spotkanie Trump-Zełenski. Prezydent USA dąży do spotkania z Putinem

W poniedziałek prezydent USA spotkał się w Białym Domu z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Następnie obaj rozmawiali z przybyłymi do Waszyngtonu liderami europejskimi. Po rozmowach z Europejczykami Trump zadzwonił do Putina i rozpoczął aranżowanie spotkania Zełenski-Putin, po którym ma nastąpić kolejne, trójstronne spotkanie, z jego udziałem. Prezydent USA wyraził też gotowość do udzielenia pomocy Europejczykom w zagwarantowaniu pokoju.

Dalsza część tekstu pod grafiką

Zełenski oświadczył, że jednym z elementów składających się na gwarancje bezpieczeństwa dla Kijowa jest pakiet amerykańskiej broni o wartości 90 mld dolarów, obejmujący przede wszystkim samoloty i systemy obrony przeciwlotniczej.

8. Spór na linii prezydent-rząd. Szłapka: Polska musi mieć jedną politykę zagraniczną

Polska musi mieć jedną politykę zagraniczną, w której stanowiska zawsze przygotowuje rząd – powiedział rzecznik rządu Adam Szłapka. Jeśli Kancelaria Prezydenta chce wziąć większą odpowiedzialność za bliskie relacje z Białym Domem, to trzeba brać ten odcinek ze wszystkimi tego konsekwencjami – dodał.

Na wtorkowej (19 sierpnia) konferencji prasowej Szłapka został spytany o relacje między rządem i premierem Donaldem Tuskiem a Kancelarią Prezydenta RP i prezydentem Karolem Nawrocki, w kontekście ostatniej serii rozmów liderów państw europejskich i USA.

Rzecznik rządu powiedział, że „wszystkie zasady konstytucyjne i dobrej współpracy zostały zachowane”. Stwierdził, że podczas serii rozmów międzynarodowych z udziałem polskich liderów w ubiegłym tygodniu „udało się uniknąć przepychanki”. Zapewnił, że strona rządowa na bieżąco przekazywała informacje stronie prezydenckiej i przypomniał, że doszło też do spotkania Tuska i Nawrockiego.

Szłapka zaznaczył, że „Polska nie może mieć dwóch polityk zagranicznych”.

Polska musi mieć jedną politykę zagraniczną i w tej jednej polityce zagranicznej zawsze stanowisko przygotowuje rząd

– powiedział.

9. Rozmowy w Waszyngtonie. Szłapka o relacjach kancelarii prezydenta z Białym Domem

Zapytany o poniedziałkowe spotkanie w Waszyngtonie, Szłapka stwierdził, że format tego spotkania był „dokładnie taki, jak środowe łączenie liderów z Donaldem Trumpem oprócz przedstawiciela Polski”. W wideokonferencji w ubiegłą środę uczestniczył prezydent Nawrocki.

Wnioski każdy może wyciągnąć sobie sam, gdzie jest źródło problemu i jak do tej sytuacji doszło. My jako polski rząd chcemy w każdej tego typu sytuacji zachować się odpowiedzialnie – bo najważniejszy jest interes Polski

– zadeklarował Szłapka, zapewniając, że rząd „w oczywisty sposób jest gotowy do współpracy z KPRP, dokładnie tak, jak zobowiązuje nas do tego konstytucja”.

Jak dodał rzecznik rządu, „jeżeli KPRP chce wziąć większą odpowiedzialność za bliskie relacje z Białym Domem, to trzeba brać ten odcinek ze wszystkimi tego konsekwencjami”.

10. Premier na urlopie? Rzecznik rządu odpowiada

Rzecznik rządu został też spytany, czy premier Tusk przebywa obecnie na urlopie. W odpowiedzi Szłapka stwierdził, że „bardzo trudno mówić o urlopie”, gdy premier bierze udział w serii ważnych spotkań międzynarodowych.

Ale faktycznie, od jutra najbliższe trzy dni premier będzie spędzał czas raczej z rodziną

– dodał.

11. Rozmowy o sytuacji w Ukrainie

W ubiegłym tygodniu w środę w sprawie Ukrainy odbyły się trzy rozmowy; w wąskim formacie liderów europejskich wraz z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim oraz w formacie tzw. koalicji chętnych wziął udział premier Donald Tusk. W telekonferencji liderów europejskich i prezydenta USA Donalda Trumpa, Polskę reprezentował prezydent Karol Nawrocki. Do rozmów doszło dwa dni przed spotkaniem prezydenta USA z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem, które odbyło się w piątek na Alasce.

Z kolei w poniedziałek prezydent USA spotkał się w Białym Domu z prezydentem Ukrainy. Następnie obaj rozmawiali z przybyłymi do Waszyngtonu liderami europejskimi. Po rozmowach z Europejczykami Trump zadzwonił do Władimira Putina i rozpoczął aranżowanie spotkania Zełenski-Putin, po którym ma nastąpić kolejne, trójstronne spotkanie, z jego udziałem. Prezydent USA wyraził też gotowość do udzielenia pomocy Europejczykom w zagwarantowaniu pokoju.

We wtorek (19 sierpnia), w związku z rozmowami prezydenta USA z Putinem a następnie z prezydentem Ukrainy i europejskimi liderami, odbyło się online spotkanie „koalicji chętnych” a następnie posiedzenie Rady Europejskiej, w których udział wziął premier Tusk.

Polecamy

Wołodymyr Zełenski i Władimir Putin Fot. PAP/EPA/AARON SCHWARTZ/POOL/VYACHESLAV PROKOFYEV/SPUTNIK/KREMLIN POOL
KRAJ I ŚWIAT

Putin zgodził się na spotkanie z Zełenskim. Nowe informacje z Białego Domu

19 sierpnia 2025

Przywódca Rosji Władimir Putin zgodził się w poniedziałek w rozmowie telefonicznej z prezydentem USA Donaldem Trumpem na rozpoczęcie kolejnego etapu...

Czytaj więcejDetails
Zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

W środę narada szefów sztabów NATO w sprawie Ukrainy

19 sierpnia 2025
Donald Trump. Fot. z 1200 ton żywnościDonald Trump. Fot. z 1200 ton żywności

Trump: Ukraina nie będzie w NATO. Prezydent USA mówi o innych środkach bezpieczeństwa

19 sierpnia 2025

Bez Polski w Waszyngtonie. Spór na linii prezydent-rząd

19 sierpnia 2025

Zełenski: gwarancje bezpieczeństwa obejmują pakiet broni z USA o wartości 90 mld dolarów

19 sierpnia 2025
Tagi: donald trumprzecznik rząduwaszyngtonprezydent karol nawrockikonflikt zbrojnyrząd donalda tuskaukrainakancelaria prezydentawojna na ukrainieadam szłapkausakonflikt rosja-ukrainaprezydentprezydent usastany zjednoczonekarol nawrockipremier donald tuskpolityka zagranicznaagresja rosji na ukrainękoalicja chętnych

Czytaj również

PAP/Michał Zieliński
KRAJ I ŚWIAT

Premier o wojskach amerykańskich w Polsce

13 czerwca 2026

Rząd przygotuje infrastrukturę i środki finansowe na przyjęcie dodatkowych żołnierzy amerykańskich - deklaruje premier Donald Tusk. Szef rządu wyraził nadzieję,...

Teheran (PAP/EPA/ABEDIN TAHERKENAREH)
KRAJ I ŚWIAT

Iran o możliwości porozumienia z USA

13 czerwca 2026

"Porozumienie jeszcze nigdy nie było tak blisko" - po raz pierwszy to stwierdzenie pada nie z ust amerykańskiego prezydenta, ale...

Donald Trump (PAP/EPA/JIM LO SCALZO / POOL)
KRAJ I ŚWIAT

USA redukują siły w NATO

12 czerwca 2026

Stany Zjednoczone planują znaczącą redukcję sił lotniczych i morskich udostępnianych NATO w Europie. To największa redukcja amerykańskich wojsk na kontynencie...

PAP/EPA/AARON SCHWARTZ / POOL
KRAJ I ŚWIAT

Trump zapowiada dalsze uderzenia w Iran

11 czerwca 2026

Donald Trump zapowiedział kolejne amerykańskie uderzenia na Iran. Jak twierdzi, tym razem będą one bardzo mocne. Prezydent USA zagroził też...

PAP/Paweł Supernak
KRAJ I ŚWIAT

Premier o próbach załagodzenia sporu w relacjach polsko-ukraińskich

9 czerwca 2026

Przyszłość nie może paść ofiarą przeszłości - oświadczył premier Donald Tusk, odnosząc się do kryzysu dyplomatycznego na linii Warszawa-Kijów. Spór...

Teheran, Iran (PAP/EPA/ABEDIN TAHERKENAREH)
KRAJ I ŚWIAT

Iran i Izrael wstrzymały ataki. Trump grozi Netanjahu

9 czerwca 2026

Izrael i Iran wstrzymały wzajemne ataki. Ostatnia ich wymiana mocno naruszyła relacje między Izraelem a Stanami Zjednoczonymi. Prezydent Donald Trump ostrzegł...

najnowsze z Lubuskiego

Już w lipcu 36. Łemkowska Watra w Ługach

Huta Pieniacka. W zbiorowej mogile szczątki nawet kilkuset ofiar

Zastal bezsilny w drugim meczu finału! Legia ma 2-1

Zwycięski remis i awans Promienia Żary do IV ligi

Sobota bez gorzowskiego medalu w Portugalii

Stilon nadal w grze o III ligę! Gorzowianie lepsi w karnych

Zmarł Marian Rzeźniewski

Lipno organizowało Wawrów wygrywał

Europejskie Dni Archeologii – Wielkość i upadek grodu w Wicinie [ZDJĘCIA]

Tata z dzieckiem trafili do szpitala

popularne

  • fot: Bartek Szkudlarek - MZK Zielona Góra

    Kolejny autobus powróci na zielonogórskie drogi

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Już jutro zawody śmigłowcowe w Babimoście!

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Politycznie o lubuskim transporcie publicznym

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Lapidarium w Zielonej Górze już prawie gotowe

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Zwycięski remis i awans Promienia Żary do IV ligi

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
FACEBOOK
TWITTER
YOUTUBE
INSTAGRAM
RSS
LOGO, Radio Zachód, Informacje, Lubuskie, 103 i 106 FM

Polskie Radio - Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze "Radio Zachód S.A." w likwidacji w Zielonej Górze
Radio Zachód S.A.

ul. Kukułcza 1
65-472 Zielona Góra

  • BIP
  • Reklama
  • Formularz kontaktowy
  • Cookies i polityka prywatności
  • Archiwum
Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.
G-news logo
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • KRAJ I ŚWIAT
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT
  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • PODCASTY
  • REKLAMA
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • ZIELONA GÓRA
  • GORZÓW

Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodę na ich używanie. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony Polityki prywatności.
Przejdź do treści
Otwórz pasek narzędzi Narzędzia ułatwień

Narzędzia ułatwień

  • Powiększ tekstPowiększ tekst
  • Zmniejsz tekstZmniejsz tekst
  • KontrastKontrast
  • NegatywNegatyw
  • Podkreślone linkiPodkreślone linki
  • Czcionka alternatywnaCzcionka alternatywna
  • Resetuj Resetuj