poniedziałek, 15 czerwca 2026
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
Radio Zachód
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KRAJ I ŚWIAT
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT

    Falubaz w niepełnym składzie powalczył tylko do pewnego momentu

    PAP/Agnieszka Bielecka

    Dwóch zawodników to za mało. Falubaz wyraźnie przegrał u lidera

    fot. Rafał Oleksiewicz/PZKaj

    Dwa srebra Anny Puławskiej, Wiktor Głazunow dołożył brąz!

    Rekord wybił Warcie CLJ z głowy

    Mistrzostwa Polski w Gorzowie zakończone

    fot. Paweł Górski

    Legia Warszawa najlepsza w Purple Cup 2026. APMM tuż za podium

    Zastal bezsilny w drugim meczu finału! Legia ma 2-1

    Zwycięski remis i awans Promienia Żary do IV ligi

    fot. Rafał Oleksiewicz

    Sobota bez gorzowskiego medalu w Portugalii

  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • MOTO
  • PODCASTY
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
LOGO, Radio Zielona GóraLOGO, Radio Gorzów

SŁUCHAJ

Radio Zachód
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KRAJ I ŚWIAT
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT

    Falubaz w niepełnym składzie powalczył tylko do pewnego momentu

    PAP/Agnieszka Bielecka

    Dwóch zawodników to za mało. Falubaz wyraźnie przegrał u lidera

    fot. Rafał Oleksiewicz/PZKaj

    Dwa srebra Anny Puławskiej, Wiktor Głazunow dołożył brąz!

    Rekord wybił Warcie CLJ z głowy

    Mistrzostwa Polski w Gorzowie zakończone

    fot. Paweł Górski

    Legia Warszawa najlepsza w Purple Cup 2026. APMM tuż za podium

    Zastal bezsilny w drugim meczu finału! Legia ma 2-1

    Zwycięski remis i awans Promienia Żary do IV ligi

    fot. Rafał Oleksiewicz

    Sobota bez gorzowskiego medalu w Portugalii

  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • MOTO
  • PODCASTY
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
Radio Zachód
Strona główna AUDYCJE Bezpieczna granica

Spotkanie szefa MON z wojskowym korpusem dyplomatycznym

Kamil Hypki Kamil Hypki
2025-01-17 14:25
materiały prasowe MON

materiały prasowe MON

Udostępnij na FacebookuUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na telegramieUdostępnij przez WhatsappaEmail

Będzie to rok wyzwań związany z bezpieczeństwem w Europie, rozwojem sił zbrojnych i relacji międzynarodowych – powiedział wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz podczas spotkania z wojskowym korpusem dyplomatycznym akredytowanym w Polsce.

Minister obrony zaznaczył, że w obliczu obecnej sytuacji w Europie konieczna jest budowa skutecznej polityki odstraszania. Dodał, że ważnym elementem jest wzmocnienie działań NATO na Morzu Bałtyckim i nowa misja sojuszu.

Szef MON powiedział, że jego najbliższe wizyty zagraniczne będą związane między innymi z promocją polskiego przemysłu zbrojeniowego.

Minister obrony narodowej przypomniał, że Polska w tym roku na modernizację armii, zbrojenia i bezpieczeństwo przeznaczy prawie 5 procent PKB.

Wicepremier zaprosił wszystkie państwa do udziału w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego, który w tym roku odbędzie się w terminie 2-5 września w Kielcach.

Tagi: monbezpiecznagranica

Czytaj również

PAP/Lech Muszyński
KRAJ I ŚWIAT

Szef MON o apelu premiera do prezydentów Polski i Ukrainy

8 czerwca 2026

Minister Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz przychyla się do apelu premiera Donalda Tuska do prezydentów Polski i Ukrainy o rozmowę. Chodzi...

Wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz. Fot. PAP/Marcin Obara
KRAJ I ŚWIAT

Szef MON: przekazałem szefowi Pentagonu propozycję utworzenia nowej, stałej bazy wojsk USA w Polsce

3 czerwca 2026

Wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że przekazał sekretarzowi obrony USA Pete’owi Hegsethowi oficjalną propozycję utworzenia nowej, stałej bazy wojsk...

Polska samobieżna armatohaubica AHS Krab. Fot. Polska Grupa Zbrojeniowa/FB
KRAJ I ŚWIAT

Podsumowanie pierwszego etapu SAFE. Szef MON: zbrodnią i zdradą byłoby nieskorzystanie z programu [AKTUALIZACJA]

1 czerwca 2026

MON i wojskowi dowódcy podsumowali pierwszy etap unijnego mechanizmu SAFE. Wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że zbrodnią i zdradą...

Zdjęcie ilustracyjne. Amunicja. Fot. PAP/Piotr Polak
KRAJ I ŚWIAT

Premier: wpłynęła pierwsza zaliczka z programu SAFE – 6 mld euro

29 maja 2026

Premier Donald Tusk poinformował w piątek (29 maja), że wpłynęła pierwsza zaliczka w ramach programu SAFE - 6 mld euro....

Podpisanie umów w ramach SAFE w siedzibie Agencji Uzbrojenia w Warszawie. Fot. PAP/Piotr Nowak
KRAJ I ŚWIAT

Podpisane zostały kolejne umowy finansowane z SAFE – na hełmy i kamizelki zintegrowane [AKTUALIZOWANY]

28 maja 2026

W Agencji Uzbrojenia podpisane zostały w czwartek po południu (28 maja) kolejne umowy finansowane z mechanizmu SAFE - na hełmy...

PAP/Art Service
KRAJ I ŚWIAT

Kanada zainteresowana zakupami w polskiej zbrojeniówce

25 maja 2026

Kanada chce kupować w polskim przemyśle zbrojeniowym. Chodzi przede wszystkim o systemy bezzałogowe. Odpowiednie dokumenty w tej sprawie zostaną podpisane...

najnowsze z Lubuskiego

W Bukowinie Bobrzańskiej powstanie nowa świetlica wiejska

Gozdnica zaprasza na Akademię Młodego Artysty

Lumina idzie na giełdę

Falubaz w niepełnym składzie powalczył tylko do pewnego momentu

Dwóch zawodników to za mało. Falubaz wyraźnie przegrał u lidera

„Dobry Wieczór Gorzów 2026” rozpoczął Andrzej Piaseczny

Dwa srebra Anny Puławskiej, Wiktor Głazunow dołożył brąz!

Rekord wybił Warcie CLJ z głowy

Mistrzostwa Polski w Gorzowie zakończone

Legia Warszawa najlepsza w Purple Cup 2026. APMM tuż za podium

popularne

  • fot: Bartek Szkudlarek - MZK Zielona Góra

    Kolejny autobus powróci na zielonogórskie drogi

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Politycznie o lubuskim transporcie publicznym

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Lubuska Izba Rolnicza świętuje

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Kłopoty spółki „SUBBUS” w Nowej Soli

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Lapidarium w Zielonej Górze już prawie gotowe

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
FACEBOOK
TWITTER
YOUTUBE
INSTAGRAM
RSS
LOGO, Radio Zachód, Informacje, Lubuskie, 103 i 106 FM

Polskie Radio - Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze "Radio Zachód S.A." w likwidacji w Zielonej Górze
Radio Zachód S.A.

ul. Kukułcza 1
65-472 Zielona Góra

  • BIP
  • Reklama
  • Formularz kontaktowy
  • Cookies i polityka prywatności
  • Archiwum
Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.
G-news logo
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • KRAJ I ŚWIAT
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT
  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • PODCASTY
  • REKLAMA
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • ZIELONA GÓRA
  • GORZÓW

Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodę na ich używanie. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony Polityki prywatności.
Przejdź do treści
Otwórz pasek narzędzi Narzędzia ułatwień

Narzędzia ułatwień

  • Powiększ tekstPowiększ tekst
  • Zmniejsz tekstZmniejsz tekst
  • KontrastKontrast
  • NegatywNegatyw
  • Podkreślone linkiPodkreślone linki
  • Czcionka alternatywnaCzcionka alternatywna
  • Resetuj Resetuj