Polskie kajakarki, w tym Gorzowianka, w finale Igrzyskach Olimpijskich 2024

Polki w składzie Karolina Naja (P), Anna Puławska (2P), Adrianna Kąkol (2L) i Dominika Putto (L). Fot. PAP

Kajakarki w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska (AZS AWF Gorzów), Adrianna Kąkol i Dominika Putto zajęły trzecie miejsce w wyścigu eliminacyjnym w konkurencji K4 500 m i bezpośrednio awansowały do finału igrzysk olimpijskich. Wygrały Nowozelandki przed Hiszpankami.

Polki nieco spóźniły start i przez pół dystansu płynęły na czwartej pozycji. Łatwo jednak minęły Norweżki i uplasowały się na trzecim miejscu, które gwarantowało bezpośredni awans do finału. Biało-czerwone straciły do zwyciężczyń 1,74 sekundy.

Norwegia i piąta na mecie Serbia wystąpią w półfinale.

Trzy lata temu na igrzyskach w Tokio podopieczne Tomasza Kryka w tej konkurencji zdobyły brązowy medal.