Natalia Kochańska szósta na Igrzyskach Olimpijskich w 3 postawach!

Natalia Kochańska szósta na Igrzyskach Olimpijskich w 3 postawach! Radio Zachód - Lubuskie

Natalia Kochańska z Gwardii Zielona Góra zajęła szóste miejsce w karabinie 3 postawy 50 metrów na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu!

27-letnia zawodniczka Gwardii Zielona po pierwszej części (postawa klęcząca) rywalizacji była siódma – 153,2. Miała trzy punkty straty do liderki Szwajcarki Chiary Leone (156,2). Po strzelaniu w postawie leżącej spadła na ósmą pozycję (306,9). W tym momencie prowadziła Amerykanka Sagen Maddalena (314,0).

Po słabszej pozycji leżącej spadła na 8 miejsce. Kochańska zdołała awansować do drugiego etapu (408,1), ale miejsca już nie zdołała poprawić. Na prowadzeniu była Chinka Qiongyue Zhang (415,8).

Następne pojedyncze strzały eliminowały zawodniczki z najgorszym wynikiem.

W ostatniej pozycji – strzelaniu stojąc – strzelczyni Gwardii świetnie walczyła i udało się jej awansować o dwa miejsca.

W tym momencie z finału odpadały dwie najsłabsze zawodniczki i Kochańska została na polu boju wśród 6 najlepszych.

Wyżej już nie udało się awansować, ale i tak zielonogórzanka z uśmiechem opuszczała strzelnicę – 6 miejsce to jej duże osiągnięcie.

Mistrzynią olimpijską została Szwajcarka Chiara Leone (464,4), która przy okazji ustanowiła rekord olimpijski. Na drugim miejscu uplasowała się Sagen Maddalena z USA (463,9), a brąz powędrował do Chinki Qiongyue (452,9).

Konkurencje strzeleckie tegorocznych igrzysk odbywają się w Chateauroux, położonym około 270 km od Paryża.