IO: Polacy z ważnym zwycięstwem nad Chińczykami

IO: Polacy z ważnym zwycięstwem nad Chińczykami Radio Zachód - Lubuskie

W czwartym meczu na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu reprezentacja Polski w koszykówce 3×3 pokonała Chiny 22:17.

To zasłużone zwycięstwo Biało-Czerwonych, którzy prowadzili przez niemal cały mecz, wyraźnie prowadząc od pierwszych minut. Później Chińczycy próbowali gonić, dopadli naszych nawet na jeden punkt, ale Polacy zachowali zimną krew i pewnie wygrali.

Mocnym punktem polskiej reprezentacji był zielonogórzanin Filip Matczak, który rzucił pięć punktów, w tym zanotował ważne trafienie z dystansu w ostatniej minucie.

Po czterech spotkaniach Polacy mają na koncie dwa zwycięstwa oraz dwie porażki i zajmują szóste miejsce w grupie. W piątek czekają ich dwa mecze – o 10:35 z Holandią i 22:05 z Serbią.