Wiktor Głazunow i Anna Puławska udanie zakończyli Puchar Świata

Wiktor Głazunow i Anna Puławska udanie zakończyli Puchar Świata Radio Zachód - Lubuskie

Ostatni dzień kajakarskiego Pucharu Świata w Poznaniu był bardzo udany dla zawodników AZS AWF Gorzów szykujących się na igrzyska olimpijskie w Paryżu.

W C1 na 1000 metrów zdecydowanie zwyciężył Wiktor Głazunow. Drugiego na mecie Niemca Davida Bauschke wyprzedził o 2,75 s. Dodajmy, że w Poznaniu zabrakło kilku czołowych kanadyjkarzy na świecie. Głazunow mówi, że nie kalkulował w tym wyścigu, tylko od początku narzucił bardzo wysokie tempo:

Z kolei w K1 na 500 metrów 3. miejsce zajęła Anna Puławska. Przed nią przypłynęły tylko Nowozelandki: Aimee Fisher i żywa legenda światowego kajakarstwa, pięciokrotna mistrzyni olimpijska Lisa Carrington:

Ponadto w nieolimpijskiej konkurencji C1 na 5000 metrów 2. miejsce zajął Kiryło Krasiński z gorzowskiej Admiry.