Dawid Lewandowski, po kontrowersyjnej decyzji sędziów, drugi w Niemczech

Dawid Lewandowski, po kontrowersyjnej decyzji sędziów, drugi w Niemczech Radio Zachód - Lubuskie

Dawid Lewandowski z LKS POM Strzelce Krajeńskie zajął drugie miejsce w trzyetapowym wyścigu juniorów Internationale Cottbuser zaliczanym do klasyfikacji UCI.

Reprezentant Polski najprawdopodobniej wygrałby cały wyścig, gdyby nie decyzja sędziów, którzy po drugim etapie, którym była jazda indywidualna na czas ukarali go dodatkowymi 20 sekundami za to, że – ich zdaniem – samochód techniczny jechał zbyt blisko zawodnika.

Dodajmy, że pierwszy etap Dawid Lewandowski zakończył na 2 miejscu (za Michałem Strzeleckim), w drugim, po decyzji sędziów, był piąty ze stratą 17 sekund do Carla Emila Pedersena z Danii, a w trzecim był najlepszy wyprzedzając na mecie Michała Strzeleckiego.

W klasyfikacji generalnej wygrał Carl Emil Pedersen, który o 11 sekund wyprzedził Dawida Lewandowskiego i o 12 Michała Strzeleckiego.