Wyścig przez Amerykę! Radio Zachód - Lubuskie

informacje

najtrudniejszy wyścig rowerowy świata!

Krzysztof Fechner na co dzień jest kierowcą zielonogórskiego MZK. Jednak to nie w autobusie, tylko na dwóch kółkach postanowił rzucić wyzwanie Ameryce!
W ubiegłym roku wystartował w wyścigu dookoła Polski, w którym zawodnicy mieli do przejechania trasę liczącą 3600 kilometrów i musieli zmieścić się w limicie 12 dni. Jego wynik to 264 h 45 min. 59 sek. Sukces dał kwalifikację do kolejnego ekstremalnego wyzwania. Tym razem, wraz ze swoim zespołem, ma do pokonania 4800 km przez całe Stany Zjednoczone.

Wyścig przez Amerykę! Radio Zachód - Lubuskie
Race Across America – najtrudniejszy wyścig rowerowy na świecie!

„Race Across America” (RAAM) to wyzwanie dla najbardziej wytrzymałych i zmotywowanych kolarzy. Jako reprezentant Polski będzie się ścigał z najlepszymi zawodowcami z całego świata. Na pokonanie dystansu ma również 12 dni. Trasa wiedzie przez wszystkie amerykańskie stany: tereny górzyste i pustynne. Najwyższy punkt znajduje się na wysokości 3 800 metrów. Do tej pory morderczy wyścig ukończył w historii tylko jeden Polak Remigiusz Siudziński, który dziś jest trenerem zielonogórzanina. Wyścig RAAM rozpocznie się 13 czerwca.

Wyścig przez Amerykę! Radio Zachód - Lubuskie

SECOTEAM Krzysztof Fechner

Zgodnie z regulaminem zawodnik musi być eskortowany przez team, który jedzie za zawodnikiem samochodem osobowym i kamperem. W skład zespołu wchodzą: ultra kolarze, którzy zajmą się serwisowaniem sprzętu na trasie, fizjoterapeuta, kierowcy, media manager, kucharz.

W ekipie znalazła się nasza redakcyjna koleżanka Karolina Kamińska, która specjalnie dla słuchaczy Radia Zachód będzie przygotowywała bieżące relacje, później powstanie druga część reportażu, którą po powrocie teamu zaprezentujemy na naszej antenie.

inne informacje

przeczytaj iposłuchaj także

Skip to content