Gmina Żary zaprasza mieszkańców na sobotnie święto ziemniaka. Tegoroczna „Kartoflada” odbędzie się przy remizie strażackiej w Bieniowie.
To już kolejna tego typu impreza w podżarskiej wsi . – To małe święto staje się już rozpoznawalne i coraz bardziej popularne. Za nami już dożynki, ale te plony z ziemi wciąż jeszcze zbieramy. Organizatorzy przygotowali ciekawe spotkanie integracyjne – mówi wójt Leszek Mrożek:
– Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dzieci również nie będą się nudzić. Zapraszamy całe rodziny do integracji – zaznacza wójt gminy:
Sobotnia „Kartoflada” w Bieniowie rozpocznie się o godzinie 16.00.
















![Święty Hubert patronem żarskiej gminy [ZDJĘCIA] 16 fot. K.Gonera](https://zachod.pl/wp-content/uploads/2025/11/fdfbb84270ed6298fea0a29ab459a59d_xl-350x250.jpg)


