Medal Żoka, Horowska 5., świetne eliminacje Wołczak!

Medal Żoka, Horowska 5., świetne eliminacje Wołczak! Radio Zachód - Lubuskie

Łukasz Żok z ALKS AJP Gorzów zdobył brązowy medal w biegu na 100 metrów podczas pierwszego dnia lekkoatletycznych mistrzostw Polski w Gorzowie.

Czas sprintera gorzowskiego klubu to 10,5 s. Wygrał Dominik Kopeć (10,37), drugi był Mateusz Siuda (10,42):

W finale kobiecej „setki” piąta była Nikola Horowska z ALKS AJP (11,66). Wygrała główna faworytka, Ewa Swoboda (11,09) przed Białorusinką z polskim paszportem Krysciną Cimanouską (11,26) i Magdaleną Stefanowicz (11,42):

Ewa Swoboda:

W finale rzutu dyskiem 5. miejsce zajęła Karolina Sygutowska z ZLKL Zielona Góra. Wśród mężczyzn w tej konkurencji ósmy był Wojciech Lewkowicz z Uczniaka Szprotawa a triumfował wychowanek tego klubu, reprezentujący AZS UMCS Lublin Oskar Stachnik:

Do finału biegu na 400 metrów przez płotki w znakomitym stylu awansowała Aleksandra Wołczak z AZS AWF Gorzów. Czas 57,83 to najlepszy rezultat eliminacji i zarazem jej nowy rekord życiowy. Nie powiodło się natomiast jej klubowej koleżance, Kornelii Lesiewicz, która w biegu na 400 metrów zajęła w swojej serii eliminacyjnej 5. miejsce z czasem 55,79:

Jutro drugi dzień rywalizacji. Z gorzowskich lekkoatletów jako pierwsza startuje Izabela Krżyzanowska z ALKS AJP w chodzie sportowym na 5000 metrów: ta konkurencja o 9:45. O 11:15 eliminacje biegu na 200 metrów z udziałem Łukasza Żoka. O 17:00 kobiecy młot, w którym startuje Agata Jędrzejczak z ALKS AJP. O 17:10 biegną kobiece sztafety 4×100 a wśród nich AZS AWF Gorzów. O 18:25 o medale na 400 przez płotki kobiet walczy Aleksandra Wołczak. O 18:40 skok wzwyż – tu mamy Macieja Lepiatę ze Startu Gorzów.