Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żaganiu otrzymała dwa nowe samochody ratowniczo – gaśnicze. Wartość pojazdów to ponad 2,5 miliona złotych.
Uroczystość przekazania wozów zorganizowano na placu Generała Maczka. – To kolejne pojazdy, które służyć będą lubuskim strażakom. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców regionu – mówi wicewojewoda lubuski Wojciech Perczak:
– To dla nas ważny dzień. Jeden z pojazdów pozostanie w Żaganiu, drugi trafi do szprotawskiej jednostki – podkreśla brygadier Jan Marszałek:
Ogniomistrz Daniel Orman będzie prowadził jeden z otrzymanych samochodów. Jak mówi jest to duża odpowiedzialność za załogę ale i innych uczestników ruchu:
Dodajmy, że na podziale bojowym w Żaganiu służy 34 strażaków. Tyle samo jest ich w Szprotawie.
































![Uroczysta przysięga ochotników w Żaganiu [ZDJĘCIA] 16 fot. K.Gonera](https://zachod.pl/wp-content/uploads/2025/12/7b4733668507f243cafd65a9dbfc18bb_xl-350x250.jpg)

