Spółka Polregio na długi majowy weekend uruchamia dodatkowe pociągi, m.in. do nadmorskich kurortów. Przewoźnik poinformował we wtorek, że wprowadza też bilet turystyczny, który pozwoli na nieograniczoną liczbę przejazdów w kraju od 28 kwietnia do 4 maja. Dodatkowym w województwie lubuskim będzie „Karsibór” relacji Zielona Góra Główna-Kostrzyn-Szczecin-Międzyzdroje-Świnoujście. Na trasie między Zieloną Góra Główną a Łagowem pociągi kursować będą między 29 kwietnia a 3 maja, z wyjątkiem 2 maja.
Spółka wskazała, że podczas długiego weekendu majowego na podstawie Mini biletu turystycznego za 46,40 zł będzie można podróżować pociągami Regio w dowolnej relacji od 28 kwietnia od godz. 18.00 do 4 maja do godz. 6.00. Bilet taki – jak podkreślił przewoźnik – uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów w całym kraju.
Jak dodano, pociągami spółki będzie można wielokrotnie podróżować w ramach jednego biletu na każdej trasie. „Wydłużenie ważności biletu nie obowiązuje jedynie w województwie pomorskim, gdzie – decyzją Organizatora transportu – przewozy będą odbywać się na zasadach ogólnych określonych w taryfie przewozowej” – przekazała spółka.
Czytaj także:
Od dziś znów pojedziemy do Poznania czy Warszawy pociągiem
Od niedzieli (12 marca) zostaną wznowione przejazdy pociągów między Zbąszynkiem a Czerwieńskiem na linii nr 358 w woj. lubuskim. Po zakończeniu zasadniczych prac związanych z modernizacją tego odcinka nie...
Czytaj więcejDetailsDodatkowe połączenia Polregio m.in. do nadmorskich kurortów
W województwach zachodniopomorskim, wielkopolskim i lubuskim dwa dodatkowe pociągi „Riwiera i Harpun” będą kursować na trasie Poznań–Kołobrzeg. Startuje też pociąg „Błękitny” kursujący między Szczecinem Głównym a Świnoujściem, który zatrzymuje się na mniejszej liczbie przystanków. W tych dniach jeździć będzie też pociąg „Orkan” relacji Poznań Główny-Międzyzdroje-Świnoujście. Ten skład nie zatrzymuje się na stacji Szczecin Główny, dzięki czemu czas przejazdu jest krótszy. Dodatkowym pociągiem jest też „Karsibór” relacji Zielona Góra Główna-Kostrzyn-Szczecin-Międzyzdroje-Świnoujście. Na trasie między Zieloną Góra Główną a Łagowem pociągi kursować będą między 29 kwietnia a 3 maja, z wyjątkiem 2 maja.
Na Dolnym Śląsku uruchomiony zostanie pociąg „Kamieńczyk” relacji Poznań-Wrocław-Szklarska Poręba. W Łódzkiem podczas majówki będą kursować pociągi umożliwiające dojazd do Orientarium ZOO Łódź – na trasach: Warszawa-Łódź, Łódź-Poznań oraz Częstochowa-Łódź. Natomiast na Podlasiu pociągi relacji Białystok-Waliły kursować będą sezonowo w dniach 1 i 3 maja.
W województwach świętokrzyskim i podkarpackim, dla podróżnych wybierających się do Sandomierza, między 29 kwietnia a 3 maja kursować będą pociągi w relacjach: Kielce-Sandomierz–Kielce; Rzeszów Główny-Sandomierz-Rzeszów Główny. W przypadku województw śląskiego i małopolskiego między 1 a 3 maja oraz 5 i 7 maja na trasie Katowice-Zator–Katowice kursować ma skład superRegio „Energylandia”.
W województwie lubelskim od 29 kwietnia do 3 maja zapowiedziano pociągi na Roztocze.
Obejrzyj wideo:
Polacy wracają do pociągów regionalnych! Ponad milion pasażerów więcej niż przed pandemią
Dla utrzymania trendu wzrostowego konieczne jest jednak przyspieszenie inwestycji w infrastrukturę i nowy tabor oraz zwiększenie liczby pociągów na torach - to główny wniosek płynący ze spotkania zarządu POLREGIO...
Czytaj więcejDetailsPolregio podaje swoje wyniki za I kwartał
W pierwszych trzech miesiącach br. z usług POLREGIO skorzystało prawie 24 mln pasażerów, o blisko 30 proc. więcej wobec analogicznego okresu 2022 r.
Spółka poinformowała ponadto o swoich wynikach przewozowych za pierwszy kwartał br. W pierwszych trzech miesiącach br. z jej usług skorzystało prawie 24 mln pasażerów, o blisko 30 proc. więcej wobec analogicznego okresu 2022 r. W styczniu pociągami Polregio podróżowało ponad 8 mln osób wobec 5,5 mln pasażerów w styczniu 2022 r. Przewoźnik liczy, iż w całym 2023 r. przewiezie ponad 100 mln osób.
Polregio ma 27-proc. udział w rynku przewozów pasażerskich; każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża ponad 1,5 tys. pociągów. W ciągu roku z usług firmy korzysta blisko 90 mln pasażerów. Większościowym udziałowcem spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu (50 proc. i jeden udział), a pozostałymi udziałowcami – samorządy wojewódzkie.