Zabrakło niewiele, by pokonać lidera

Zabrakło niewiele, by pokonać lidera Radio Zachód - Lubuskie

Sokół Międzychód nadal niepokonany w grupie D koszykarskiej drugiej ligi. Zespół Marcina Chodkiewicza pokonał na wyjeździe BC Swiss Krono Żary 95-89.

Żaranie zagrali w piątkowy wieczór jeden z najlepszych meczów w sezonie. Grali agresywnie, mądrze w obronie i skutecznie. Po dziesięciu minutach prowadzili 33-28, a po dwudziestu było już 47-45.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, obie ekipy sporo punktowały i wymieniały się prowadzeniem. Na ostatnią kwartę z wynikiem 69-68 schodzili będący w korzystniejszej sytuacji goście. Ale do końca nie było pewne jak ten mecz się zakończy. Ostatecznie sześcioma „oczkami” wygrali przyjezdni.

W ekipie żarskiej dwóch zawodników zagrało dziś pełne 40 minut. Jednym z nich był Maciej Leszczyński, a drugim Wojciech Dymiński, który po meczu chwalił swój zespół:

Wiele lat w drużynie BC Swiss Krono Żary spędził grający obecnie dla Sokoła Mariusz Małachowski: