Lubuszanie po pierwszym dniu MŚ

Lubuszanie po pierwszym dniu MŚ Radio Zachód - Lubuskie

Konrad Pogorzelski był 21. w biegu na 5000 metrów, z kolei Kornelia Lesiewicz wraz ze sztafetą mieszaną 4×400 metrów zajęła szóste miejsce i jako ostatnia awansowała do finału podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata U-20 w Cali w Kolumbii.

Pogorzelski z Adam Draczyński Running Team Nowa Sól dystans pięciu kilometrów przebiegł w czasie 15:23.03 s., co dało mu ostatni wynik bowiem Amerykanin Dylan Throop nie ukończył zawodów. A wygrał Etiopczyk Addisu Yihune. Występ Pogorzelskiego ocenia jego trener Adam Draczyński:

Z kolei Gorzowianka w sztafecie mieszanej startowała wraz z Remigiuszem Zazulą, Jakubem Szczepaniakiem i Martyną Trocholepszą. W swojej serii startów byli na czwartym miejscu, a finalnie do finału dostali się z ostatniego, szóstego. Bieg 4×400 metrów ukończyli z czasem 3:23.71s.