Brązowi kadeci!

Brązowi kadeci! Radio Zachód - Lubuskie

Koszykarze SKM-u Zastalu Fatto Deweloper Zielona Góra wygrali u siebie z MUKS-em Pivot Piastów 54-41. Tym samym zgarnęli brązowy medal Mistrzostw Polski do lat 15. Sukces jest tym większy, że nikt nie zakładał, że SKM Zastal znajdzie się w turnieju finałowym.

Zielonogórzanie mieli problemy głównie na początku i na końcu meczu. Goście w pewnym momencie prowadzili 9-2, ale SKM zanotował serię 13-0 i po pierwszej kwarcie prowadził 15-9. W kolejnych minutach zielonogórzanie mieli cały czas kilkupunktową przewagę, aż do końca meczu.

Gdy gospodarze wygrywali w czwartej kwarcie 48-41, wydawało się, że to goście się „rozkręcają”, ale trójki dwie trójki w ostatnich sekundach zanotował Jakub Kowacki i tym samym koszykarze SKM-u U15 wywalczyli brązowy medal Mistrzostw Polski kadetów. Mecz ocenia zawodnik Zastalu Rafała Matyga: