Lechia postrzelała w meczu z Piastem

Lechia postrzelała w meczu z Piastem Radio Zachód - Lubuskie

Trzecioligowa Lechia Zielona Góra pewnie awansowała do ćwierćfinału lubuskiego Pucharu Polski. Podopieczni Andrzej Sawickiego pokonali na wyjeździe czwartoligowy Piast Iłowa 6-1.

Pierwsza połowa z przewagą Lechii, ale nie była ona zespołem dominującym całkowicie. W przeciągu niespełna dwóch minut zdobyli jednak dwie bramki za sprawą Jędrzeja Króla i Bartosz Koniecznego. Honor gospodarzy uratował tuż przed przerwą Dariusz Kowal.

Drugą część gry Lechia miała pod pełną kontrolą. Trener Andrzej Sawicki wymienił pięciu graczy w jednym momencie, a zmęczony i osłabiony personalnie przed spotkaniem Piast był zaledwie tłem dla zielonogórzan. Bramki strzelali Mateusz Surożyński, Artur Małecki i dwukrotnie Łukasz Maćkowiak i Lechia wygrała zasłużenie 6-1.