Pszczółki lepsze od akademiczek

Pszczółki lepsze od akademiczek Radio Zachód - Lubuskie

Ryszard Rachlewicz

Koszykarki InvestInTheWest AZS AJP Gorzów przegrały z Pszczółką Lublin w kolejnym spotkaniu ekstraklasy pań 66:77.

Obie drużyny walczą o jak najwyższą pozycję przed fazą play off i dla obu było to bardzo ważne spotkanie. Początek meczu to niezwykle skuteczna gra w ataku gorzowianek, które, tak jak ostatnio w Poznaniu, imponowały rzutami za trzy punkty. Ta doskonała dyspozycja trwała jednak tylko do momentu, w którym o przerwę poprosił szkoleniowiec ekipy z Lublina. Gra się wyrównała i tak było prawie do końca meczu. Losy pojedynku rozstrzygnęły się w ostatniej kwarcie, a dokładniej w ostatnich minutach, w których gospodynie popełniły kilka niezrozumiałych błędów.

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. – Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 66:77 (20:17, 14:16, 16:23, 16:21)
InvestInTheWest AZS AJP: Natalie Hurst 15, Julija Rytsikowa 9, Annamaria Prezelj 6, Beata Jaworska 0, Aleksandra Pawlak 2, Magdalena Szajtauer 2, Paulina Misiek 13, Daria Stelmach 5, Carolyn Swords 14.
Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS: Uju Ugoka 11, Feyonda Fitzgerald 14, Martyna Cebulska 0, Dorota Mistygacz 3, Dajana Butulija 28, Marta Witkowska 7, Agata Dobrowolska 4, Kateryna Dorogobuzowa 10.