Puchar Polski w pięcioboju – wygrali Australijka i Polak

Puchar Polski w pięcioboju - wygrali Australijka i Polak Radio Zachód - Lubuskie

W Drzonkowie zakończyła się pierwsza edycja Pucharu Polski seniorów, młodzieżowców i juniorów w pięcioboju nowoczesnym kobiet i mężczyzn. W imprezie wystąpiły 43 zawodniczki i 48 zawodników z siedmiu krajów.

Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się aktualna mistrzyni olimpijska Chloe Esposito z Australii, która wyprzedziła na mecie o 10 sekund Niemkę Alexandrę Bettinelli. Trzecie miejsce zajęła zawodniczka ZKS Drzonków Aleksandra Sobolewska. W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Łukasz Gutkowski z UKS G-8 Bielany Warszawa. Drugie miejsce zajął Sebastian Stasiak z UKS Żoliborz Warszawa, a trzecie Dzianis Zeliankevich z Białorusi. Najlepszy z zielonogórzan Szymon Staśkiewicz był dziewiąty. Nagranie przygotował Marek Staniszewski.