poniedziałek, 22 czerwca 2026
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
Radio Zachód
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KRAJ I ŚWIAT
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT

    Stal bez Holdera i Bednara

    fot. Facebook/Towarzystwo Pływackie Zielona Góra

    TP Zielona Góra tuż za podium międzywojewódzkich mistrzostw młodzików

    Zastal po finale: Na razie gorycz, ale wiemy, że zrobiliśmy wielką rzecz!

    PAP/Leszek Szymański

    Zastal pięknie i bohatersko walczył, ale to Legia została mistrzem!

    fot. Paweł Górski

    Falubaz był równą drużyną. Wypowiedzi po zwycięstwie nad Spartą Wrocław

    fot. PAP/Lech Muszyński

    Długo oczekiwane przełamanie Falubazu! Zielonogórzanie lepsi u siebie od Sparty!

    fot. Grzegorz Michałowski/PZKaj.

    Trzecie złoto Głazunowa

    XXXI Dobiegniew Cup przeszedł do historii

    Upał nie zatrzymał biegaczy

  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • MOTO
  • PODCASTY
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
LOGO, Radio Zielona GóraLOGO, Radio Gorzów

SŁUCHAJ

Radio Zachód
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KRAJ I ŚWIAT
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT

    Stal bez Holdera i Bednara

    fot. Facebook/Towarzystwo Pływackie Zielona Góra

    TP Zielona Góra tuż za podium międzywojewódzkich mistrzostw młodzików

    Zastal po finale: Na razie gorycz, ale wiemy, że zrobiliśmy wielką rzecz!

    PAP/Leszek Szymański

    Zastal pięknie i bohatersko walczył, ale to Legia została mistrzem!

    fot. Paweł Górski

    Falubaz był równą drużyną. Wypowiedzi po zwycięstwie nad Spartą Wrocław

    fot. PAP/Lech Muszyński

    Długo oczekiwane przełamanie Falubazu! Zielonogórzanie lepsi u siebie od Sparty!

    fot. Grzegorz Michałowski/PZKaj.

    Trzecie złoto Głazunowa

    XXXI Dobiegniew Cup przeszedł do historii

    Upał nie zatrzymał biegaczy

  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • MOTO
  • PODCASTY
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
Radio Zachód
Strona główna LUBUSKIE

Radni żegnają się z sejmikiem

Artur Steciąg Artur Steciąg
2018-10-29 16:21
www.lubuskie.pl

www.lubuskie.pl

Udostępnij na FacebookuUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na telegramieUdostępnij przez WhatsappaEmail

Mija piąta kadencja sejmiku województwa lubuskiego. W sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze odbyła się dzisiaj ostatnia robocza sesja sejmiku. Przed radnymi jeszcze jedno uroczyste spotkanie, organizowane z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Dla wielu radnych dzisiejsze obrady były pożegnaniem z pracą w sejmiku. Mandat radnego składa m.in. Czesław Fiedorowicz, który nie został wybrany na kolejną kadencję.

Przewodniczący sejmiku zapewnia jednak, że – wbrew temu, co mówił tuż po wyborach – nie wycofuje się wcale z polityki i życia publicznego:

https://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2018/10/a-steciag-radni-zegnaja-sie-z-sejmikiem-1.mp3

 

Z polityki i działalności samorządowej wycofuje się natomiast radna PSL Barbara Kucharska, która zrezygnowała ze startu w tegorocznych wyborach samorządowych:

https://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2018/10/a-steciag-radni-zegnaja-sie-z-sejmikiem-2.mp3

 

Pod dwóch kadencjach w sejmiku z mandatem radnego żegna się także Tomasz Możejko, który pozytywnie ocenia swoją pracę na rzecz województwa lubuskiego:

https://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2018/10/a-steciag-radni-zegnaja-sie-z-sejmikiem-3.mp3

 

Z sejmikiem województwa lubuskiego ze smutkiem żegna się natomiast Klaudiusz Balcerzak, któremu niewiele brakowało do zdobycia kolejnego, czwartego już mandatu radnego:

https://www.zachod.pl/wp-content/uploads/2018/10/a-steciag-radni-zegnaja-sie-z-sejmikiem-4.mp3

 

Dodajmy, że z obecnych radnych w nowym sejmiku województwa lubuskiego nie będzie także Grażyny Dereń, Bożeny Osińskiej, Natalii Nowak, Tadeusza Pająka, Franciszka Wołowicza i Tomasza Wontora.

Inauguracyjna sesja sejmiku VI kadencji odbędzie się 22 listopada. Do czasu wyłonienia nowego przewodniczącego obrady poprowadzi radny senior, czyli 77-letni Jan Świrepo z PSL.

 

 

Tagi: wybory 2018

Czytaj również

fot. PAP/Darek Delmanowicz
LUBUSKIE

Wybraliśmy wójtów i burmistrzów. Oficjalne wyniki

4 listopada 2018

Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów samorządowych. Bledzew Małgorzata Musiałowska - 58.02 proc. (1118 głosów) Wojciech Andrzejewski - 41.98 proc....

fot. PAP/Rafał Guz
KRAJ I ŚWIAT

PKW: Najniższa frekwencja na Ziemi Lubuskiej

4 listopada 2018

Do godz. 12 najwyższą frekwencję w drugiej turze wyborów samorządowych odnotowano na Podkarpaciu - 18,51 proc., a najniższą na Ziemi...

fot. PAP/Marcin Bielecki
LUBUSKIE

Spokojna wyborcza dogrywka

4 listopada 2018

Od godz. 7 trwa druga tura wyborów samorządowych. Zarówno zielonogórska delegatura Krajowego Biura Wyborczego jak i lubuska policja nie otrzymały...

fot. PAP/Jakub Kamiński
LUBUSKIE

Tym razem tylko jedna karta

4 listopada 2018

W II turze wyborów w lokalu wyborczym otrzymamy jedną kartę do głosowania z nazwiskami dwóch kandydatów na wójta lub burmistrza....

fot. Wikimedia
LUBUSKIE

Wyborcza dogrywka

4 listopada 2018

O godz. 7:00 rozpoczęła się druga tura wyborów samorządowych. Wyborczą dogrywkę mamy w 18 lubuskich miastach i gminach. Największe z...

fot. PAP/Grzegorz Michałowski
LUBUSKIE

W niedzielę wyborcza dogrywka

31 października 2018

W 18 lubuskich miastach i gminach odbędzie się w niedzielę druga tura wyborów wójtów i burmistrzów. W 12 miastach i...

najnowsze z Lubuskiego

Żarscy uczniowie ze stypendiami

Stal bez Holdera i Bednara

TP Zielona Góra tuż za podium międzywojewódzkich mistrzostw młodzików

Zielonogórska młodzież otrzymała stypendia kulturalne

Stal Gorzów ma nowego Dyrektora Zarządzającego

Nowe boisko przy szkole 59 w Żaganiu oddane do użytku [ZDJĘCIA]

Uważaj w lasach! Leśniczy na bieżąco monitorują sytuację pożarową

Marek Ast, poseł PiS

Adrian Zandberg, współprzewodniczący partii Razem

Lipinki Łużyckie ogłosiły konkurs na stanowisko dyrektora żłobka

popularne

  • zdjęcie ilustracyjne/Lubuskie Trójmiasto

    Lubuskie Trójmiasto realizuje inwestycje za 44 miliony euro

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Targi w twierdzy Kostrzyn

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Prezydent Gorzowa Wlkp.: „Na wszystkie projekty usłyszeliśmy 'Nie'”

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Wielopokoleniowa impreza rodzinna w parku książęcym w Zatoniu

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Krośnieńska renaturyzacja Odry

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
FACEBOOK
TWITTER
YOUTUBE
INSTAGRAM
RSS
LOGO, Radio Zachód, Informacje, Lubuskie, 103 i 106 FM

Polskie Radio - Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze "Radio Zachód S.A." w likwidacji w Zielonej Górze
Radio Zachód S.A.

ul. Kukułcza 1
65-472 Zielona Góra

  • BIP
  • Reklama
  • Formularz kontaktowy
  • Cookies i polityka prywatności
  • Archiwum
Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.
G-news logo
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • KRAJ I ŚWIAT
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT
  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • PODCASTY
  • REKLAMA
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • ZIELONA GÓRA
  • GORZÓW

Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodę na ich używanie. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony Polityki prywatności.
Przejdź do treści
Otwórz pasek narzędzi Narzędzia ułatwień

Narzędzia ułatwień

  • Powiększ tekstPowiększ tekst
  • Zmniejsz tekstZmniejsz tekst
  • KontrastKontrast
  • NegatywNegatyw
  • Podkreślone linkiPodkreślone linki
  • Czcionka alternatywnaCzcionka alternatywna
  • Resetuj Resetuj