MP U-16: Porażka gospodarzy w meczu otwarcia

MP U-16: Porażka gospodarzy w meczu otwarcia Radio Zachód - Lubuskie

Od porażki rozpoczęli swój udział w turnieju finałowym Mistrzostw Polski kadetów koszykarze SKM-u Zastal Fatto Deweloper. Zielonogórzanie, którzy są gospodarzem całej imprezy przegrali w środę z UKS MOSM Bytom 55:80.

Pierwsza kwarta zakończyła się tylko nieznacznym zwycięstwem ekipy ze Śląska – 14:12. W dwóch następnych partiach bytomianie powiększali swoją przewagę, triumfując kolejno 26:14 i 23:10. Czwarta kwarta lepsza w wykonaniu zielonogórzan – 19:17, ale nic już to nie zmieniło. W całym meczu UKS zwyciężył różnicą 25 punktów.

O tym co poszło nie tak w tym spotkaniu mówi II trener kadetów SKM-u Zastal, Bogusław Onufrowicz:

W innym środowym meczu grupy A – Biofarm Basket Junior Poznań przegrał z UKS Gim92 Ursynów Warszawa 63:68.

W czwartek SKM Zastal zagra o godz. 17.15 z ekipą z Poznania, a w piątek o tej samej porze będzie rywalizować z ze stołecznym UKS Gim92.  Cała impreza potrwa do niedzieli.