O rozsądne przekazywanie jednego procenta podatku apelują członkowie fundacji, stowarzyszeń, klubów, ale także samorządowcy. Chodzi o to, by jeden procent podatku, który i tak musimy zapłacić, przekazany został na konkretny, wskazany przed podatnika cel, a nie był wrzucany do ogólnopolskiego worka.
– W Krośnie Odrzańskim jedno ze stowarzyszeń porozumiało się ze starostwem i wspólnie apelujemy o przekazywanie jednego procenta na powiatowy szpital – mówi Radosław Sujak, członek zarządu powiatu krośnieńskiego.
Radosław Sujak przypomina, że każda darowizna jest szczytna, ale to właśnie szpital pomaga wszystkim.
















![Uroczysta przysięga ochotników w Żaganiu [ZDJĘCIA] 16 fot. K.Gonera](https://zachod.pl/wp-content/uploads/2025/12/7b4733668507f243cafd65a9dbfc18bb_xl-350x250.jpg)

