Stelmet w gazie – wygrał z Niżnym Nowgorodem!

Stelmet w gazie - wygrał z Niżnym Nowgorodem! Radio Zachód - Lubuskie

Koszykarze Stelmetu ENEI BC Zielona Góra szaleją – dziś pokonali na wyjeździe w lidze VTB Niżny Nowgorod 87-82!

Stelmet znakomicie zaczał mecz – był agresywny i skuteczny i w 5 minucie po wolnym Meiera prowadził 13-5! Meier, Zyskowski, Thomasson – to było trio Stelmetu, które dawało najwięcej punktów. W końcówce gra się trochę wyrównała, ale po 10 minutach zielonogórzanie prowadzili 24-20.

Do 12 minuty Stelmet nadał był w gazie, ale gospodarze cisnęli coraz mocniej i zaczęli przejmować inicjatywę. Stelmet stracił skuteczność za to u gospodarzy coraz więcej punktów zdobywali Willis i znany z gry w PLK Lewis. Do przerwy gospodarze prowadzili 48-46.

Fatalny początek 3 kwarty w wykonaniu gości spowodował, że w 35 minucie Niżny uciekł na 63-52 po punktach Strebkowa. Stelmet desperacko próbował wrócić do gry i po akcjach Ponitki i Hakansona po 30 minutach przegrywał tylko 63-69.

Na 4 kwartą Stelmet wyszedł bez Meiera, który spadł za 5 fauli, a po 4 przewinienia mieli Zyskowski i Thomasson. Nasz zespół jednak atakował odważnie i zszedł na 4 punkty straty – w 34 minucie po wejściu Thomassona przegrywał tylko 69-73. Niżny szybko odpowiedział 5 punktami z rzędu i po trójce Astapkowicza prowadził 78-69. W 36 minucie jednak po trójce Koszarka Rosjanie prowadzili tylko 80-74, a minutę później 80-79, bo Ludde Hakansson najpierw trafił z półdystansu, a potem za trzy!

Na 1:51 przed końcem znowu Ludde i Stelmet prowadzi 81-80! Szwed kontynuował show i za chwilę po jego wolnych Stelmet prowadził 83-80. Do końca było 70 sekund.  Na pół minut przed końcem po niecielnym rzucie Niżnego Gordon miał wolne. Trafił, 85-80 dla Stelmetu i zielonogórzanie utrzymali prowadzenie, sensacyjnie wygrali 87-82 .

Bohaterem cały zespół, ale na  szczególne słowa uznania zasługuje Ludde Hakanson, który w 4 kwarcie zdobył 15 punktów!!! W całym spotkaniu Ludde miał 22 punkty, 8 zbiórek i 5 asyst.