1/2 MIMP: Tylko zielonogórzanie awansowali do finału

1/2 MIMP: Tylko zielonogórzanie awansowali do finału Radio Zachód - Lubuskie

Na torach w Poznaniu i Łodzi rozegrano półfinały Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Spośród przedstawicieli lubuskich klubów, bezpośrednio do finału awansowali – drugi w stolicy Wielkopolski Norbert Krakowiak i trzeci Damian Pawliczak (obaj Stelmet Falubaz Zielona Góra).

W Poznaniu z kompletem punktów triumfował Michał Gruchalski z Włókniarza Częstochowa. Krakowiak zdobył 13 pkt., a Pawliczak 12.

W Łodzi najlepszy okazał się Wiktor Trofimow jr ze Speed Car Motoru Lublin (także z kompletem). Piąte miejsce zajął Mateusz Tonder (Falubaz), który wywalczył 10 „oczek” i w finale będzie rezerwowym. Szósty na tych zawodach był Alan Szczotka z truly.work Stali Gorzów (8 pkt.) i on awansu nie uzyskał, podobnie jak jego klubowy kolega Kamil Pytlewski, który zdobył 4 „oczka” i zajął trzynaste miejsce.  Ponadto w finale nie zobaczymy dwóch innych żużlowców Falubazu. Nikodem Bartoch był dziewiąty w Łodzi (7 pkt.), a Jakub Osyczka dwunasty (4 pkt.).

Trzeci półfinał MIMP w Gdańsku został odwołany i przełożony na inny termin. Tam miał wystąpić Mateusz Bartkowiak ze Stali.