Dwóch pijanych kierowców zatrzymali wczoraj policjanci gorzowskiej drogówki na trasie S3. Mundurowi podczas akcji „Bezpieczne ferie” działali w miejscu obsługi podróżnych Marwice. Kontrolowano ciężarówki, autokary i samochody osobowe zmierzające z północy na południe kraju.
Policjanci sprawdzili trzeźwość łącznie ponad 600 kierowców. Dwóch z nich było pijanych. U kierującego samochodem marki Peugeot urządzenie kontrolne wskazało ponad 0,5 promila alkoholu, natomiast jeszcze więcej, bo aż 1,5 promila miał kierujący Volkswagenem. Obaj kierowcy stracili uprawnienia i odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwo.
Sprawdzano także czas pracy, stan techniczny pojazdów oraz załadunek. Mundurowi skontrolowali łącznie 12 autokarów, które wiozły dzieci w miejsca zimowego wypoczynku. Wszystkie pojazdy były odpowiednio przygotowane do jazdy.
Gorzowskich policjantów drogówki wspierali funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie, a także funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Granicznej i Służby Celnej.
Zielonogórska drogówka prowadzi kolejne działania w ramach kampanii „Po drodze nam do bezpieczeństwa”. Wczoraj policjanci kontrolowali prędkość kierowców na drogach...
Przed rozpoczynającym się długim czerwcowym weekendem zielonogórska policja prowadzi dziś wzmożone kontrole drogowe. Od rana funkcjonariusze uczestniczą w działaniach „Prędkość”,...
Ta witryna wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodę na ich używanie. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony Polityki prywatności. Rozumiem