Udany koniec roku pływaków TP Zielona Góra

Udany koniec roku pływaków TP Zielona Góra Radio Zachód - Lubuskie

4 medale mistrzostw Polski wywalczyli zawodnicy Towarzystwa Pływackiego Zielona Góra. W kategoriach seniorów i młodzieżowców z Olsztyna przywożą po 2 medale.

W piątek 18 grudnia Jakub Skierka w finale na 200 metrów stylem grzbietowym zajął drugie miejsce (przed nim inny pływak z Zielonej Góry Radosław Kawęcki) i jednocześnie zdobył złoto wśród młodzieżowców.

Z kolei w niedzielę, tym razem po brązowy medal w kategorii seniorów, ponownie sięgnął Jakub Skierka. Zielonogórzanin był trzeci na 100 m stylem grzbietowym w finale A, z kolei w finale B wygrał inny reprezentant TP Zielona Góra Kacper Bidowaniec, ale to Skierka ponownie zdobył najwięcej medali dla klubu z Zielonej Góry.

Z postawy zawodników na mistrzostwach seniorów i młodzieżowców w Olsztynie zadowolony jest trener Jacek Miciul.