Zaległe zwycięstwo Orła

Zaległe zwycięstwo Orła Radio Zachód - Lubuskie

W rozegranym dzisiaj zaległym spotkaniu drugiej ligi siatkarze Orła Międzyrzecz pokonali u siebie Energetyka Poznań 3:1.

Zwycięstwo gospodarzom nie przyszło jednak tak łatwo jak się tego spodziewano. W pierwszym secie miejscowi prowadzili już 18:14, ale chwila dekoncentracji sprawiła, że rywale zdobyli 5 punktów z rzędu. Po czasie, o który poprosił trenera Piotr Haładus, międzyrzeczanie odzyskali prowadzenie i wygrywali 23:21. Przeciwnicy wyrównali, ale to Orzeł miał przy stanie 24:23 setbola. Jednak rywale obronili piłkę setową, a chwilę, po zablokowaniu ataku miejscowych wygrali inauguracyjną odsłonę 26:24.

Zmotywowani wygraniem pierwszej partii poznaniacy szybko objęli prowadzenie w drugim secie 6:2. Na szczęście szkoleniowiec Orła nie namyślając się zbyt wiele wziął czas. Kilka uwag w kierunku zawodników poskutkowało natychmiast. Na boisko wróciły jakby dwie inne drużyny. Miejscowi szybko nie tylko odrobili straty, ale pewnie wygrali seta oddając rywalom tylko 15 punktów. W trzecim secie międzyrzeczanie bezdyskusyjnie dominowali, zaś w czwartym mieli niewielkie problemy tylko na początku.

LBS Bank Janas Logistics KS Orzeł Międzyrzecz – Enea Energetyk Poznań 3:1 (24:26, 25:15, 25:17, 25:18)