Zmarzlik znów królem Pragi! Dudek daleko

zmarzlik

Gorzowianin Bartosz Zmarzlik powtórzył wyczyn z piątku i w sobotę także zwyciężył w kolejnej rundzie żużlowego Grand Prix w Pradze. Zawodnik Moich Bermudów Stali umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej cyklu. Zielonogórzanin Patryk Dudek nie zdołał awansować do półfinału i zajął odległe, jedenaste miejsce.

Drugi w sobotę w Pradze ostatecznie był Tai Woffinden, a podium uzupełnił Jason Doyle. Finał rozgrywano aż trzykrotnie. W pierwszej odsłonie na tor upadł Doyle. Następnie w powtórce Australijczyk otrzymał ostrzeżenie za nierówny start. W końcu, za trzecim podejściu udało się ukończyć decydującą gonitwę, w której na ostatnim okrążeniu Zmarzlik wyprzedził Woffindena.

1. Bartosz Zmarzlik (Polska) (3,3,3,2,2) 13 + 1. miejsce w półfinale + 1. miejsce w finale – 20 pkt do klasyfikacji generalnej
2. Tai Woffinden (Wielka Brytania) (3,3,2,1,3) 12 + 2. miejsce w półfinale + 2. miejsce w finale – 18 pkt

3. Jason Doyle (Australia) (1,2,0,3,3) 9 + 2. miejsce w półfinale + 3. miejsce w finale – 16 pkt
4. Fredrik Lindgren (Szwecja) (3,2,3,2,2) 12 + 1. miejsce w półfinale + 4. miejsce w finale – 14 pkt