Lechia wysoko pokonuje Stilon

Lechia wysoko pokonuje Stilon Radio Zachód - Lubuskie

Piłkarze Lechii Zielona Góra 5:0 (2:0) pokonali na własnym boisku w meczu sparingowym Stilon Prosupport Gorzów Wielkopolski. Teraz obie ekipy szykują się do pojedynków w Pucharze Polski.

W sobotnim meczu od pierwszej do ostatniej minuty dominowali zielonogórzanie. Do przerwy zespół Andrzeja Sawickiego, po bramkach Jakuba Babija z karnego i Łukasza Garguły prowadził 2:0. Wynik mógł być inny, ale za drugim razem z jedenastu metrów nie trafił Babij, a swojego karnego nie wykorzystał zawodnik Stilonu Myroslav Taranenko. Po zmianie stron trafienia dołożyli Przemysław Mycan, a także dwukrotnie Szymon Kobusiński.

Teraz głos trenerów obu ekip. Andrzej Sawicki – Lechia Zielona Góra i Kamil Michniewicz – Stilon Prosupport Gorzów Wielkopolski.

Zarówno Lechia, jak i Stilon przygotowują się teraz do wznowienia rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu lokalnym. W meczach 1/8 finału zielonogórzanie podejmą na wyjeździe Syrenę Zbąszynek, a zespół z Gorzowa zagra w Skwierzynie z miejscową Pogonią. Oba mecze w sobotę 18 lipca o godzinie 18.00.

Dziś sparing rozgrywał też drugi lubuski trzecioligowiec: Warta Gorzów rozgromiła czwartoligowych Czarnych Browar Witnica 5:0.