Zastal przegrywa z Unicsem i kończy sezon. Paki Tabaka już nie zobaczymy…

Zastal przegrywa z Unicsem i kończy sezon. Paki Tabaka już nie zobaczymy... Radio Zachód - Lubuskie

Koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra przegrali po raz drugi z Unicsem Kazań w ćwierćfinale ligi VTB 79-90. To oznacza, że Zastal odpadł z rozgrywek, a Unics awansował do półfinału. To też oznacza, że Zastal w ogóle zakończył ten sezon i był to ostatni mecz tej drużyny w tym składzie pod wodzą Żana Tabaka. Chorwat odchodzi z klubu, odchodzi też większość zawodników, którym kończą się kontrakty.

To był 73 mecz Zastalu w tym sezonie i widać było już w I kwarcie, że paka Tabaka oddycha rękawami, ale – co godne podziwu – walczyła!!!

Zaczęło się wprawdzie od 2-7, ale potem zryw 8-2, wsad Brembleya, trójka tego zawodnika oraz Richarda i Zastal prowadził 10-9. Do końca oba zespoły szły łeb w łeb, a po 10 minutach było 25-24 dla Zastalu.

II kwarta i Zastal nadal walczy z 3 drużyną sezonu zasadniczego jak równy z równym. Koszarek wyprowadza drużynę na 33-29, ale w końcówce mamy kilka błędów Zastalu Unics robi serię 1-1 i wychodzi na prowadzenie 39-34. W samej końcówce trójkę z trudnej pozycji trafia Bowlin dla Zastalu i pierwszej połowie wicemistrzowie Polski przegrywają tylko 37-39.

Zastalowcy źle jednak weszli w II połowę – na dzień dobry pudła, strata, a za to White i Holland trafiają za trzy, Brown zalicza wsad i Unics ucieka na 47-37 w 23 minucie.

Zastal zszedł jeszcze w 24 minucie na 36 -52 po trójce Koszarka i punktach Brembleya, ale potem Unics znów dominował i w 28 minucie po trójce White’a miał 13 punktów przewagi, prowadził 64-51. Potem odskoczył nawet na 15, ale kwartę trójką zamknął trójką Brembley, a po 30 minutach było 66-56 dla gości z Kazania.

Początek ostatniej kwarty był kopią tego, co działo się w trzeciej – na dzień dobry seria Unicsu 7-0 i prowadzenie Rosjan 73-56. Do końca było 8 minut i wydawało się, że Zastal jest złamany.

Jeszcze jednak walczył. Seria 7-0 teraz i za chwilę 63-73. Unics jednak trójkami zlikwidował opór Zastalu – Jamar Smith i White pozbawili ludzi Żana Tabaka szans. Na 4 minuty przed końcem prowadził Unics 81-66 i dowiózł wygraną do końca, a wygrał w hali CRS 90-79.