poniedziałek, 15 czerwca 2026
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
Radio Zachód
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KRAJ I ŚWIAT
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT

    Falubaz w niepełnym składzie powalczył tylko do pewnego momentu

    PAP/Agnieszka Bielecka

    Dwóch zawodników to za mało. Falubaz wyraźnie przegrał u lidera

    fot. Rafał Oleksiewicz/PZKaj

    Dwa srebra Anny Puławskiej, Wiktor Głazunow dołożył brąz!

    Rekord wybił Warcie CLJ z głowy

    Mistrzostwa Polski w Gorzowie zakończone

    fot. Paweł Górski

    Legia Warszawa najlepsza w Purple Cup 2026. APMM tuż za podium

    Zastal bezsilny w drugim meczu finału! Legia ma 2-1

    Zwycięski remis i awans Promienia Żary do IV ligi

    fot. Rafał Oleksiewicz

    Sobota bez gorzowskiego medalu w Portugalii

  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • MOTO
  • PODCASTY
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
LOGO, Radio Zielona GóraLOGO, Radio Gorzów

SŁUCHAJ

Radio Zachód
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KRAJ I ŚWIAT
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT

    Falubaz w niepełnym składzie powalczył tylko do pewnego momentu

    PAP/Agnieszka Bielecka

    Dwóch zawodników to za mało. Falubaz wyraźnie przegrał u lidera

    fot. Rafał Oleksiewicz/PZKaj

    Dwa srebra Anny Puławskiej, Wiktor Głazunow dołożył brąz!

    Rekord wybił Warcie CLJ z głowy

    Mistrzostwa Polski w Gorzowie zakończone

    fot. Paweł Górski

    Legia Warszawa najlepsza w Purple Cup 2026. APMM tuż za podium

    Zastal bezsilny w drugim meczu finału! Legia ma 2-1

    Zwycięski remis i awans Promienia Żary do IV ligi

    fot. Rafał Oleksiewicz

    Sobota bez gorzowskiego medalu w Portugalii

  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • MOTO
  • PODCASTY
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
Radio Zachód
Strona główna KRAJ I ŚWIAT

Nowe przepisy chroniące ofiary przemocy domowej

IAR IAR
2021-07-19 12:53
Nowe przepisy chroniące ofiary przemocy domowej

Fot. Envato

Udostępnij na FacebookuUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na telegramieUdostępnij przez WhatsappaEmail
Ministerstwo sprawiedliwości wzmacnia przepisy chroniące ofiary przemocy domowej. Nowa ustawa antyprzemocowa obowiązuje od ośmiu miesięcy i w tym czasie policja wydała prawie 2 tysiące decyzji o natychmiastowej izolacji sprawcy przemocy od ofiary. Teraz, dodatkowo, pokrzywdzeni zostaną objęci ochroną nie tylko w domu rodzinnym, ale też w każdym innym miejscu, mówił w trakcie konferencji prasowej prezentującej projekt zmian, wiceminister sprawiedliwości – Marcin Romanowski:

„Chcemy poszerzyć obecnie to rozwiązanie o zakaz zbliżania się na określoną ilość metrów. Tak, aby osoba pokrzywdzona, jej najbliżsi mogli też czuć się bezpiecznie na spacerze, na zakupach”

– wyjaśniał wiceminister sprawiedliwości.

Sprawcy przemocy nie będą też mogli wejść do określonych w przepisach miejsc, w których mogą być ofiary, mówił wiceminister Marcin Romanowski:

„Miejsce pracy, szkoła, miejsce uprawiania sportu i miejsce kontaktu z kulturą. I tutaj policja, w przypadku tych czterech miejsc, już w trakcie interwencji będzie mogła nałożyć zakaz wstępu dla sprawcy przemocy, jednocześnie informując kierowników tych jednostek o wydaniu takiego zakazu”

– dodał wiceszef ministerstwa sprawiedliwości.

Nowe przepisy wprowadzają też zakaz komunikowania się sprawcy z ofiarą za pośrednictwem internetu czy telefonu, a także poszerzają listę osób, w stosunku do których mogą być nałożone nakazy i zakazy o byłych mężów i byłych partnerów, którzy nie mieszkają już z ofiarami.

Projektowane przepisy będą też dawały policji uprawnienia do odebrania broni sprawcy przemocy.

Według policyjnych statystyk, w Polsce każdego roku przemocą domową może być dotkniętych lub zagrożonych 250 tysięcy osób.

Czytaj również

fot. K.Gonera
LUBUSKIE

W Bukowinie Bobrzańskiej powstanie nowa świetlica wiejska

15 czerwca 2026

Nowa świetlica wiejska ma powstać w Bukowinie Bobrzańskiej. Dotychczasowe miejsce spotkań mieszkańców nie będzie już remontowane. Zamiast kolejnych prac żagańska...

fot. K.Gonera
LUBUSKIE

Gozdnica zaprasza na Akademię Młodego Artysty

15 czerwca 2026

Gozdnica zaprasza na Akademię Młodego Artysty, czyli uroczyste zakończenie sezonu artystycznego. Na jutrzejsze podsumowanie rocznych zajęć w Gozdnickim Domu Kultury...

SPORT

Falubaz w niepełnym składzie powalczył tylko do pewnego momentu

15 czerwca 2026

Od porażki rozpoczęli rundę rewanżową w PGE Ekstralidze żużlowcy Stelmetu Falubazu. Zielonogórzanie przegrali w Grudziądzu z liderem PGE Ekstraligi Bayersystem...

PAP/Agnieszka Bielecka
SPORT

Dwóch zawodników to za mało. Falubaz wyraźnie przegrał u lidera

14 czerwca 2026

Żużlowcy Stelmetu Falubazu Zielona Góra przegrali na torze lidera PGE Ekstraligi, Bayersystem GKM-u Grudziądz 36:54 w ramach ósmej kolejki sezonu....

LUBUSKIE

„Dobry Wieczór Gorzów 2026” rozpoczął Andrzej Piaseczny

14 czerwca 2026

Wystartował festiwal muzyki i wydarzeń artystycznych czyli cykl „Dobry Wieczór Gorzów 2026”. Na ponad dwa miesiące na scenie przy katedrze...

PAP/Marian Zubrzycki
KRAJ I ŚWIAT

Prezydent: Naszym celem strategicznym jest stała obecność wojsk amerykańskich w Polsce

14 czerwca 2026

Naszym celem strategicznym jest stała obecność wojsk amerykańskich w Polsce - powiedział w niedzielę w Silver Spring w USA prezydent...

najnowsze z Lubuskiego

W Bukowinie Bobrzańskiej powstanie nowa świetlica wiejska

Gozdnica zaprasza na Akademię Młodego Artysty

Falubaz w niepełnym składzie powalczył tylko do pewnego momentu

Dwóch zawodników to za mało. Falubaz wyraźnie przegrał u lidera

„Dobry Wieczór Gorzów 2026” rozpoczął Andrzej Piaseczny

Dwa srebra Anny Puławskiej, Wiktor Głazunow dołożył brąz!

Rekord wybił Warcie CLJ z głowy

Mistrzostwa Polski w Gorzowie zakończone

Legia Warszawa najlepsza w Purple Cup 2026. APMM tuż za podium

Trwa Festiwal Nauki UZ

popularne

  • fot: Bartek Szkudlarek - MZK Zielona Góra

    Kolejny autobus powróci na zielonogórskie drogi

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Politycznie o lubuskim transporcie publicznym

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Lubuska Izba Rolnicza świętuje

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Lapidarium w Zielonej Górze już prawie gotowe

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Kłopoty spółki „SUBBUS” w Nowej Soli

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
FACEBOOK
TWITTER
YOUTUBE
INSTAGRAM
RSS
LOGO, Radio Zachód, Informacje, Lubuskie, 103 i 106 FM

Polskie Radio - Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze "Radio Zachód S.A." w likwidacji w Zielonej Górze
Radio Zachód S.A.

ul. Kukułcza 1
65-472 Zielona Góra

  • BIP
  • Reklama
  • Formularz kontaktowy
  • Cookies i polityka prywatności
  • Archiwum
Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.
G-news logo
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • KRAJ I ŚWIAT
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT
  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • PODCASTY
  • REKLAMA
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • ZIELONA GÓRA
  • GORZÓW

Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodę na ich używanie. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony Polityki prywatności.
Przejdź do treści
Otwórz pasek narzędzi Narzędzia ułatwień

Narzędzia ułatwień

  • Powiększ tekstPowiększ tekst
  • Zmniejsz tekstZmniejsz tekst
  • KontrastKontrast
  • NegatywNegatyw
  • Podkreślone linkiPodkreślone linki
  • Czcionka alternatywnaCzcionka alternatywna
  • Resetuj Resetuj