Jesteśmy w trakcie trzeciej fali pandemii. W ubiegłym roku w maju przygotowałem słuchowisko poruszające egzystencjalne aspekty kwarantanny i wpływu jaki pandemia ma na nasze życie. Chcę Państwu przypomnieć audycję, która w dalszym ciągu zachowuje aktualność. Za tydzień w premierowym reportażu dzisiejszy temat znajdzie nieoczekiwaną kontynuację.
Kwarantanna jest paradoksem: dla zachowania życia, rezygnuje się z pewnych jego aspektów. Zamknięcie w czterech ścianach kwarantanny można porównać do życia w gabinecie luster. Dla niektórych to trudne doświadczenie. Nasze mieszkania i domy nagle stają się bezludnymi wyspami pośród oceanu.
Podstawą słuchowiska są autentyczne listy pisane anonimowo przez ludzi pozostających w domowej kwarantannie. Są pokłosiem projektu realizowanego przez zespół psycholożek i psychologów pod kierownictwem prof. Małgorzaty Opoczyńskiej- Morasiewicz z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest to opowieść o ludzkiej naturze poddanej presji nadzwyczajnych bodźców. Jaka jest kondycja naszego człowieczeństwa…?
Obsada: Ona- Tatiana Kołodziejska, ON- Janusz Młyński, we własnej osobie autorka projektu prof. Małgorzata Opoczyńska- Morasiewicz i …KWARANTANNA.
Pandemia, ta prawdziwa dotknęła niedawno wspomnianego w obsadzie aktora Janusza Młyńskiego. Za tydzień w reportażu pt. „Z życia pacjenta covidowego” podzieli się z nami refleksjami i doświadczeniami nabytymi podczas bardzo dynamicznie rozwijającej się choroby.
Posłuchaj.