Larry King nie żyje. Przegrał z koronawirusem

Larry King nie żyje

Fot. PAP/EPA/JOSE SENA GOULAO

Zmarł amerykański dziennikarz radiowy i telewizyjny Larry King. Miał 87 lat. Pod koniec grudnia ubiegłego roku trafił do szpitala w Los Angeles po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu na COVID-19. Chorował też m.in. na cukrzycę typu 2, a w ostatnich latach- na raka płuc.

Kariera Larrego Kinga rozpoczęła się w latach 70. XX wieku wraz z programem radiowym The Larry King Show, który prowadził w sieci radiowej Mutual Broadcasting System.

Larry King przez blisko 25-lat pracował dla CNN, gdzie moderował własny program „Larry King Live”. Na swoim koncie ma blisko 40 tys. wywiadów. Rozmawiał ze wszystkimi prezydentami USA urzędującymi od 1974 r. Przeprowadził wywiady m.in. z Margaret Thatcher, Michaiłem Gorbaczowem, Władimirem Putinem i przywódcą Palestyńczyków Yasserem Arafatem. Wśród jego rozmówców była Nancy Reagan, Barbara Bush i Tony Blair. Jego gośćmi byli też: Frank Sinatra, Marlon Brando, Barbra Streisand, Madonna i Michael Jordan.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku trafił do szpitala w Los Angeles po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu na COVID-19. Chorował też m.in. na cukrzycę typu 2, a w ostatnich latach- na raka płuc.

Larry King – sylwetka

Lary King, a właściwie Leib Harvey Zeiger, pochodził z ortodoksyjnej rodziny żydowskiej. Jego rodzice wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych z Galicji (Kołomyja) oraz Wileńszczyzny.

Był jedną z najbardziej wyrazistych postaci w amerykańskim dziennikarstwie telewizyjnym – podkreślają agencje.

„Podwinięte rękawy koszuli, szelki, barwne krawaty i okulary w ciężkiej oprawie to charakterystyczne rysy tworzące jego wizerunek medialny”

– pisał francuski portal France 24.

King rozpoczął karierę dziennikarską w 1957 r., gdy podjął pracę w radio.

Od 1978 r. prowadził nocny talk-show na falach Mutual Radio Network.

W czerwcu 1985 zatrudniono go w telewizji CNN, gdzie był gospodarzem nadawanego z Los Angeles „Larry King Live”.

W 2012 r., dwa lata po odejściu z CNN, zaczął prowadzić program „Larry King Now” w płatnej, internetowej Ora TV, którą założył.

W 2013 r. wystartował jego kolejny program „Politykując z Larrym Kingiem” (Politicking with Larry King). King został laureatem wielu prestiżowych nagród.

Exit mobile version