Dziś startuje 55. edycja Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie.
Będzie można obejrzeć około 200 filmów. Najlepsze zostaną nagrodzone Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Gronami. W najważniejszej kategorii, filmów fabularnych, jest 15 filmów, w tym produkcje „Dom Zły” Wojciecha Smarzowskiego czy „Franz Kafka” Agnieszki Holland. O szczegółach mówi Weronika Nowak, organizator festiwalu:
Większość turystów, którzy spędzali dziś czas w Łagowie, nie wiedziało o rozpoczynającym się dziś Lubuskim Lecie Filmowym. Niemal każdy docenił jednak walory turystyczne Perły Ziemi Lubuskiej:
Gala otwarcia dziś o 21:00 w łagowskim amfiteatrze. Lubuskie Lato Filmowe potrwa do niedzieli, 5 lipca.
