Jest akt oskarżenia przeciwko rodzicom, którym zarzucono wieloletnie zaniedbywanie obowiązków opiekuńczych wobec małoletniej córki. O dramatycznej historii 3,5- letniej wówczas Helenki informowaliśmy w Radiu Zachód pod koniec 2024 roku. Dziecko było głodzone przez rodziców. Było karmione wyłącznie mlekiem matki i winogronami. Takie działania doprowadziły do wtórnego autyzmu u dziecka oraz upośledzenia umysłowego.
Przypomnijmy, w 2024 roku dziecko zostało przewiezione w stanie ciężkim do szpitala w Zielonej Górze, wymagało natychmiastowej hospitalizacji oraz wdrożenia procedur ratujących życie, w tym przetoczenia krwi. Dziewczynka ważyła zaledwie 8 kg.
Jak mówi prokurator Ewa Antonowicz dziewczynka była niedożywiona przez długi czas, dodatkowo rodzice nie zapewniali jej odpowiedniej opieki.
Małoletnia przebywa obecnie w pieczy zastępczej. Jej stan zdrowia poprawił się.
Śledztwo obejmowało analizę obszernej dokumentacji medycznej, opinii specjalistów z różnych dziedzin, dokumentacji dotyczącej opieki nad dzieckiem oraz przesłuchania licznych świadków. Podejrzani nie przyznali się do stawianego im zarzutu. Grozi im do 20 lat więzienia
Czytaj także:
Są nowe ustalenia śledczych ws. głodzonej Helenki
Wtórny autyzm dziecka w związku ze skrajnym niedożywieniem i upośledzenie umysłowe. Taką diagnozę postawili lekarze, zajmujący się 3,5-letnia dziewczynką, głodzoną przez rodziców. Dziś prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze przedstawiła...
Czytaj więcejDetailsPolecamy
Ponad 300 pożarów od początku roku w powiecie żagańskim
Słupki termometrów w całym kraju pokazują bardzo wysokie temperatury. Strażacy przypominają o bezwzględnym zakazie stosowania otwartego ognia w rejonach lasów....
Czytaj więcejDetails