Głodzili dziecko. Jest akt oskarżenia dla rodziców Helenki

Jest akt oskarżenia przeciwko rodzicom, którym zarzucono wieloletnie zaniedbywanie obowiązków opiekuńczych wobec małoletniej córki. O  dramatycznej historii 3,5- letniej wówczas Helenki informowaliśmy w Radiu Zachód pod koniec 2024 roku. Dziecko było głodzone przez rodziców. Było karmione wyłącznie mlekiem matki i winogronami. Takie działania doprowadziły do wtórnego autyzmu u dziecka oraz upośledzenia umysłowego.

 

Przypomnijmy, w 2024 roku dziecko zostało przewiezione w stanie ciężkim do szpitala w Zielonej Górze, wymagało natychmiastowej hospitalizacji oraz wdrożenia procedur ratujących życie, w tym przetoczenia krwi. Dziewczynka ważyła zaledwie 8 kg.

Jak mówi prokurator Ewa Antonowicz dziewczynka była niedożywiona przez długi czas, dodatkowo rodzice nie zapewniali jej odpowiedniej opieki. 

Małoletnia przebywa  obecnie w pieczy zastępczej. Jej stan zdrowia poprawił się. 

Śledztwo obejmowało analizę obszernej dokumentacji medycznej, opinii specjalistów z różnych dziedzin, dokumentacji dotyczącej opieki nad dzieckiem oraz przesłuchania licznych świadków. Podejrzani nie przyznali się do stawianego im zarzutu. Grozi im do 20 lat więzienia 

 

Czytaj także:

Exit mobile version