wtorek, 23 czerwca 2026
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
Radio Zachód
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KRAJ I ŚWIAT
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT

    Piłkarka z Kolumbii zagra w TS Masterchem Przylep

    Roszady w zespole beniaminka zielonogórskiej klasy okręgowej

    fot. Facebook/Giganci Zielona Góra

    Giganci jak burza przeszli przez ćwierćfinał PLB

    Faustyna Kotłowska

    20 medali lekkoatletów GZSN Start

    Koszykarki SP 13 najlepsze w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

    MVP SuperPucharu Polski pozostaje w Gorzowie Wlkp.

    Gorzowskie podium na „Jancarzu”

    fot. Facebook/ZAP - Zbąszynecka Akademia Piłkarska

    Syrena Zbąszynek wycofuje się z IV ligi. Stal Sulęcin uratowana

    fot. pixabay.com

    Basket 4 Kids najlepszy w regionie w dwóch kategoriach

  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • MOTO
  • PODCASTY
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
LOGO, Radio Zielona GóraLOGO, Radio Gorzów

SŁUCHAJ

Radio Zachód
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KRAJ I ŚWIAT
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT

    Piłkarka z Kolumbii zagra w TS Masterchem Przylep

    Roszady w zespole beniaminka zielonogórskiej klasy okręgowej

    fot. Facebook/Giganci Zielona Góra

    Giganci jak burza przeszli przez ćwierćfinał PLB

    Faustyna Kotłowska

    20 medali lekkoatletów GZSN Start

    Koszykarki SP 13 najlepsze w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

    MVP SuperPucharu Polski pozostaje w Gorzowie Wlkp.

    Gorzowskie podium na „Jancarzu”

    fot. Facebook/ZAP - Zbąszynecka Akademia Piłkarska

    Syrena Zbąszynek wycofuje się z IV ligi. Stal Sulęcin uratowana

    fot. pixabay.com

    Basket 4 Kids najlepszy w regionie w dwóch kategoriach

  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • MOTO
  • PODCASTY
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • REKLAMA
Radio Zachód
Strona główna KRAJ I ŚWIAT

Najbliższe dwa dni pogodne i ciepłe. W weekend na zachodzie do 38 st. C

PAP PAP
2026-06-23 16:30
Fot. Pexels

Fot. Pexels

Udostępnij na FacebookuUdostępnij na TwitterzeUdostępnij na telegramieUdostępnij przez WhatsappaEmail

We wtorek (23 czerwca) zachmurzenie będzie małe, termometry wskażą do 26 st. C. W środę pogoda słoneczna, a niebo w wielu miejscach bezchmurne – poinformował PAP synoptyk IMGW Przemysław Makarewicz. W weekend na zachodzie do 38 st. C.

Polska znajduje się pod wpływem wyżu. We wtorek (23 czerwca) w kraju przeważa zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Na krańcach południowo-wschodnich możliwe są niewielkie, przelotne opady deszczu. 

We wtorek temperatura maksymalna wyniesie około 20 st. C nad samym morzem. Na północnym wschodzie termometry pokażą około 23 st. C. Na przeważającym obszarze kraju temperatura będzie mieściła się w przedziale od 24 do 25 st. C. Na południowym zachodzie, na ziemi lubuskiej, będzie najcieplej, temperatura wzrośnie do około 26 st. C. Synoptyk IMGW dodał, że wiatr w całym kraju będzie na ogół słaby, z północnego zachodu.

Dalsza część tekstu pod grafiką

SYNOP_PPROG_K_1_D_1782172800_1782223904.webp

 

W związku z wysoką temperaturą IMGW poinformowało o wysokim zagrożeniu pożarowym lasów we wschodniej Polsce, m.in. w woj. lubelskim, a m.in. w województwach mazowieckim, podlaskim, łódzkim i kujawsko-pomorskim o zagrożeniu średnim.

Dalsza część tekstu pod polecanym artykułem

Czytaj także:

Jean Beaufort / www.publicdomainpictures.net
LUBUSKIE

Uważaj w lasach! Leśniczy na bieżąco monitorują sytuację pożarową

22 czerwca 2026

Wysokie temperatury sprzyjają pożarom w lasach. Leśniczy na bieżąco monitorują sytuację. Coraz wyższe temperatury i intensywne słońce sprawiają, że w polskich lasach jest sucho, a to może prowadzić do...

Czytaj więcejDetails

Noc z wtorku na środę w całym kraju będzie pogodna. Temperatura minimalna na Pomorzu miejscami wyniesie około 8 st. C. Na przeważającym obszarze kraju termometry wskażą od 11 do 14 st. C. Na ogół będzie bezwietrznie, a jeśli już wiatr będzie wyczuwalny, to będzie słaby.

Dalsza część tekstu pod grafiką

SYNOP_PPROG_K_2_N_1782172800_1782223904.webp

W środę będzie słonecznie. Temperatura maksymalna nad samym morzem wyniesie około 20 st. C, na północnym wschodzie – 23 st. C. Na przeważającym obszarze temperatura od 25 do 28 st. C. Najcieplej będzie na ziemi lubuskiej, w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku, gdzie termometry pokażą nawet około 30 st. C. Wiatr słaby, z północnego zachodu.

Dalsza część tekstu pod grafiką

SYNOP_PPROG_K_3_D_1782259200_1782223904.webp

W nocy ze środy na czwartek na zachodzie termometry wskażą do 18 st. C. Na północnym wschodzie około 12 st. C, na zachodzie 18 st. C i od 14 do 16 st. C w centrum. Najzimniej na Suwalszczyźnie – 12 st. C.

Dalsza część tekstu pod grafiką

SYNOP_PPROG_K_4_N_1782259200_1782223904.webp

SYNOP_PPROG_K_5_D_1782345600_1782223904.webp

W weekend termometry mogą wskazać na niektórych obszarach około 40 st. C. W sobotę na zachodzie kraju do 36 st. C, a w niedzielę do 38 st. C.

SYNOP_PPROG_S_1_D_1782432000_1782223904.webp

SYNOP_PPROG_S_2_D_1782518400_1782223904.webp

SYNOP_PPROG_S_3_D_1782604800_1782223904.webp

Według prognoz IMGW na początku przyszłego tygodnia przejdzie front atmosferyczny, który przyniesie napływ chłodniejszego powietrza i wyraźny spadek temperatury o około 10 stopni.

SYNOP_PPROG_S_4_D_1782691200_1782223904.webp

ECMWF_T2_MAX_1782196109.webp

ECMWF_TMAX_AVE_1782186034.webp

Dalsza część tekstu pod grafiką

728653557_1320046113040530_8692053024488176647_n.jpg

MSWiA: w związku z zagrożeniem upałami służby są w gotowości

W związku z zagrożeniem upałami służby są w gotowości – poinformował resort spraw wewnętrznych administracji po wtorkowym (23 czerwca) spotkaniu sztabu – służb i wojewodów – w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa.

Ministerstwo przypomniało w komunikacie, że IMGW od czwartku do soboty (25-27 czerwca) ostrzega przed upałami w zachodniej części kraju – przede wszystkim w woj. zachodniopomorskim i lubuskim. Ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia wydano w związku z prognozami, że temperatura w niektórych regionach może przekroczyć 35 stopni Celsjusza. 

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomniało, że podczas upałów należy ograniczyć przebywanie na słońcu, a na zewnątrz nosić nakrycie głowy oraz lekką, przewiewną odzież i stosować kremy z filtrem UV. 

W samochodach nie wolno zostawiać dzieci i zwierząt samych – temperatura może je zabić w kilkanaście minut. 

Należy również pamiętać o piciu dużych ilości wody, aby uniknąć odwodnienia organizmu. W dzień warto także trzymać zamknięte okna i zasłonięte żaluzje, co pozwoli uniknąć przegrzewania się mieszkania – przypomniało MSWiA. 

Podczas odprawy, której przewodniczył wiceminister SWiA Wiesław Leśniakiewicz przygotowano i skoordynowano reakcję służb. 

Policjanci oraz strażacy są gotowi do działania i uczuleni zwłaszcza na potencjalne pożary oraz skutki zdrowotne gorąca, zwłaszcza dla dzieci i seniorów. Zarówno służby jak i wojewodowie będą na bieżąco przekazywać do MSWiA informacje o rozwoju sytuacji

– zapewnił resort.

Polecamy

LUBUSKIE

Nie kąpcie się w fontannach. To niebezpieczne

23 czerwca 2026

Lato powitało nam wysokimi temperaturami, a najbliższy weekend ma być wręcz upalny. Od piątku do niedzieli termometry w Gorzowie wskazywać...

Czytaj więcejDetails
fot. E. Kobelak

Jaki będzie tegoroczny sezon w lubuskiej turystyce? W zeszłym roku były spadki

23 czerwca 2026
Sława plaża

Tylko cztery strzeżone kąpieliska w powiecie wschowskim

22 czerwca 2026

Dwa kąpieliska w Lubuskiem już sprawdzone przez sanepid

22 czerwca 2026

Tragiczne statystyki na początku lata. Zielonogórska policja apeluje do wypoczywających

21 czerwca 2026


Fot. Pexels
Fot. Pexels

Tagi: rcbbezpieczeństworządowe centrum bezpieczeństwamswiaministerstwo spraw wewnętrznych i administracjiimgwupałupałysynoptyk imgwpogodaprognoza pogodyinstytut meteorologii i gospodarki wodnej

Czytaj również

fot: P.Kozubaj
LUBUSKIE

Najlepsi zielonogórscy uczniowie otrzymali stypendia od prezydenta

23 czerwca 2026

132 uczniów z Zielonej Góry otrzymało stypendia za wybitne osiągnięcia w nauce. To coroczna nagroda od prezydenta miasta dla osób,...

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pexels
KRAJ I ŚWIAT

Premier: wstępne wyniki kontroli NIK potwierdzają nieprawidłowości w szpitalach

23 czerwca 2026

Wstępne wyniki kontroli Najwyższej Izby Kontroli potwierdzają nieprawidłowości w szpitalach, dotyczące m.in. czasu pracy lekarzy i kominów zarobkowych - powiedział...

LUBUSKIE

Odeszła Iwona Peryt-Gierasimczuk

23 czerwca 2026

  Nie żyje Iwona Peryt-Gierasimczuk. Miała 70 lat. Była historyczką sztuki i specjalistką w zakresie muzealnictwa. W latach 1993-2002 była wojewódzkim...

Premier Donald Tusk na posiedzeniu rządu w KPRM Fot. PAP/Radek Pietruszka
KRAJ I ŚWIAT

Tusk: nie przyłożę ręki do podsycania napięcia w relacjach polsko-ukraińskich [AKTUALIZACJA]

23 czerwca 2026

Premier Donald Tusk oświadczył, że mając na uwadze strategiczne bezpieczeństwo i interes Polski nie przyłoży ręki do podsycania napięcia w...

Fot. Pexels
KRAJ I ŚWIAT

Nowe ceny paliw. We wtorek taniej niż w poniedziałek

23 czerwca 2026

  W środę (24 czerwca) litr benzyny 95 ma kosztować nie więcej niż 5,97 zł, benzyny 98 - 6,68 zł,...

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pexels
KRAJ I ŚWIAT

Po raz pierwszy dokonano eutanazji dziecka

23 czerwca 2026

Po raz pierwszy w Holandii lekarz zakończył życie nieuleczalnie chorego małego dziecka; zgłoszenie w tej sprawie trafiło pod koniec ub....

najnowsze z Lubuskiego

Najlepsi zielonogórscy uczniowie otrzymali stypendia od prezydenta

Piłkarka z Kolumbii zagra w TS Masterchem Przylep

Roszady w zespole beniaminka zielonogórskiej klasy okręgowej

Odeszła Iwona Peryt-Gierasimczuk

Giganci jak burza przeszli przez ćwierćfinał PLB

Grant na „Zielone serce Lutola” czeka na realizację

Nowa gamma kamera dla zakładu medycyny nuklearnej żarskiego szpitala

Od 29 czerwca letni rozkład jazdy autobusów MZK w Zielonej Górze

Nie kąpcie się w fontannach. To niebezpieczne

20 medali lekkoatletów GZSN Start

popularne

  • Prezydent Gorzowa Wlkp.: „Na wszystkie projekty usłyszeliśmy 'Nie'”

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Gorzowskie podium na „Jancarzu”

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Syrena Zbąszynek wycofuje się z IV ligi. Stal Sulęcin uratowana

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Lubuskie Trójmiasto realizuje inwestycje za 44 miliony euro

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
  • Odeszła Iwona Peryt-Gierasimczuk

    0 udost.
    Udostępnij 0 Tweet 0
FACEBOOK
TWITTER
YOUTUBE
INSTAGRAM
RSS
LOGO, Radio Zachód, Informacje, Lubuskie, 103 i 106 FM

Polskie Radio - Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze "Radio Zachód S.A." w likwidacji w Zielonej Górze
Radio Zachód S.A.

ul. Kukułcza 1
65-472 Zielona Góra

  • BIP
  • Reklama
  • Formularz kontaktowy
  • Cookies i polityka prywatności
  • Archiwum
Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.
G-news logo
Nie znaleźliśmy żadnych wyników
Pokaż wszystko
  • WIADOMOŚCI
    • LUBUSKIE
    • KRAJ I ŚWIAT
    • GOŚĆ RADIA ZACHÓD
    • KULTURA
    • NA DROGACH
  • SPORT
  • MUZYKA
  • REPORTAŻ
    • REDAKCJA REPORTAŻU
    • STUDIO REPORTERÓW KUKUŁCZA 1
  • TV
  • PODCASTY
  • REKLAMA
  • RADIO
    • RAMÓWKA
    • LUDZIE RADIA
    • PATRONAT MEDIALNY
    • REGULAMINY
    • KONTAKT
  • ZIELONA GÓRA
  • GORZÓW

Copyright © Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze Radio Zachód S.A. 2022.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodę na ich używanie. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony Polityki prywatności.
Przejdź do treści
Otwórz pasek narzędzi Narzędzia ułatwień

Narzędzia ułatwień

  • Powiększ tekstPowiększ tekst
  • Zmniejsz tekstZmniejsz tekst
  • KontrastKontrast
  • NegatywNegatyw
  • Podkreślone linkiPodkreślone linki
  • Czcionka alternatywnaCzcionka alternatywna
  • Resetuj Resetuj