Minister nauki o zwiększeniu nakładów finansowych na naukę

Fot. Pexels

Fot. Pexels

Możliwe są nakłady finansowe na naukę na poziomie trzech procent PKB – powiedział w rozmowie z Polskim Radiem minister nauki i szkolnictwa wyższego. Chodzi o wieloletnią perspektywę. Takiego finansowania domaga się środowisko akademickie, które twierdzi, że boryka się z głębokim niedoinwestowaniem.

Marcin Kulasek powiedział, że rząd pracuje nad zwiększeniem finansowania nauki.

Marcin Kulasek dodał, że środki finansowe można też pozyskać z innych źródeł.

Minister podkreślił, że rząd chce, by nakłady finansowe na naukę wzrosły do poziomu dwóch procent PKB w ciągu pięciu lat. Obecnie te wydatki to około jeden procent.

Exit mobile version