Możliwe są nakłady finansowe na naukę na poziomie trzech procent PKB – powiedział w rozmowie z Polskim Radiem minister nauki i szkolnictwa wyższego. Chodzi o wieloletnią perspektywę. Takiego finansowania domaga się środowisko akademickie, które twierdzi, że boryka się z głębokim niedoinwestowaniem.
Marcin Kulasek powiedział, że rząd pracuje nad zwiększeniem finansowania nauki.
Marcin Kulasek dodał, że środki finansowe można też pozyskać z innych źródeł.
Minister podkreślił, że rząd chce, by nakłady finansowe na naukę wzrosły do poziomu dwóch procent PKB w ciągu pięciu lat. Obecnie te wydatki to około jeden procent.
Polecamy
M-dyplomy, księgi wieczyste i uprawnienia zawodowe wkrótce w m-Obywatelu
Dostęp do dyplomów uczelni wyższych, ksiąg wieczystych oraz dokumentów potwierdzających uprawnienia zawodowe przez telefon - w aplikacji m-Obywatel wkrótce mają...
Czytaj więcejDetails





















