Najlepsi zielonogórscy uczniowie otrzymali stypendia od prezydenta

fot: P.Kozubaj

fot: P.Kozubaj

132 uczniów z Zielonej Góry otrzymało stypendia za wybitne osiągnięcia w nauce. To coroczna nagroda od prezydenta miasta dla osób, które zdobywały wyróżnienia w ogólnopolskich konkursach oraz miały najwyższe średnie ocen na koniec roku szkolnego.

Uczniowie otrzymali granty w wysokości od 1000 do 2500 złotych. Nagrodzeni zostali również nauczyciele, którzy w szczególny sposób wspierali swoich podopiecznych.

– Każde wsparcie jest dla nas cenne – przyznają tegoroczni beneficjenci:

Marek Kamiński, wiceprezydent Zielonej Góry ma nadzieję, że otrzymane wsparcie finansowe pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój młodzieży:

– Każda placówka jest dumna z osiągnięć swoich uczniów – przyznaje Adam Szymczak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze:

Otrzymane stypendia beneficjenci będą mogli wykorzystać m.in. na zakup sprzętu do nauki.

Exit mobile version