132 uczniów z Zielonej Góry otrzymało stypendia za wybitne osiągnięcia w nauce. To coroczna nagroda od prezydenta miasta dla osób, które zdobywały wyróżnienia w ogólnopolskich konkursach oraz miały najwyższe średnie ocen na koniec roku szkolnego.
Uczniowie otrzymali granty w wysokości od 1000 do 2500 złotych. Nagrodzeni zostali również nauczyciele, którzy w szczególny sposób wspierali swoich podopiecznych.
– Każde wsparcie jest dla nas cenne – przyznają tegoroczni beneficjenci:
Marek Kamiński, wiceprezydent Zielonej Góry ma nadzieję, że otrzymane wsparcie finansowe pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój młodzieży:
– Każda placówka jest dumna z osiągnięć swoich uczniów – przyznaje Adam Szymczak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze:
Otrzymane stypendia beneficjenci będą mogli wykorzystać m.in. na zakup sprzętu do nauki.
Polecamy
Studenci gorzowskiej akademii wygrali Akademickie Mistrzostwa Menadżerskie
Trzech studentów gorzowskiej akademii wygrało finał Akademickich Mistrzostw Menedżerskich 2026. Łukasz Grzywacz, Marcel Szczęsny i Michał Matkowski z Wydziału Ekonomicznego byli lepsi od 383...
Czytaj więcejDetails























