Studenci gorzowskiej akademii wygrali Akademickie Mistrzostwa Menadżerskie

fot. Akademia im. Jakuba z Paradyża

fot. Akademia im. Jakuba z Paradyża

Trzech studentów gorzowskiej akademii wygrało finał Akademickich Mistrzostw Menedżerskich 2026. Łukasz Grzywacz, Marcel Szczęsny i Michał Matkowski z Wydziału Ekonomicznego byli lepsi od 383 innych zespołów ze 121 uczelni. 

Akademickie Mistrzostwa Menadżerskie to ogólnopolski konkurs symulacji biznesowej organizowany przez Revas pod honorowym patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Łącznie wzięło w nim udział 1152 studentów.

Wielki finał odbył się w dniach 17–18 czerwca w Parku Technologicznym Jasionka koło Rzeszowa. Zadaniem uczestników było zarządzanie wirtualnymi sklepami marki Biedronka, która była tegorocznym partnerem konkursu. Studenci musieli podejmować błyskawiczne decyzje dotyczące logistyki, marketingu, finansów oraz zarządzania kapitałem ludzkim w warunkach odzwierciedlających realny, bezwzględny rynek.

Nasza drużyna udowodniła, że potrafi analizować dane, budować przewagę konkurencyjną i doskonale radzi sobie z presją czasu

– informują władze gorzowskiej akademii. 

Pozostali finaliści zostali: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, SGH Warsaw School of Economics, Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Politechnika Świętokrzyska, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza i Uniwersytet Jagielloński

Wsparciem dla gorzowskiego zespołu był prof. AJP dr. Andrzej Kuciński.

Exit mobile version