Żarski magistrat otrzymał ponad 160 tysięcy złotych na utworzenie tak zwanego mieszkania wspomaganego. Lokal przy ulicy Żagańskiej przeznaczony będzie dla osób z niepełnosprawnościami. Prace już ruszyły.
Administratorem mieszkania będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. – To nie będzie opieka całodobowa, ale każdego dnia asystentki towarzyszyć będą w codziennych obowiązkach. Jeśli będzie taka potrzeba zostaną przydzielone także usługi opiekuńcze i rehabilitacyjne. Docelowo będą tam mieszkać cztery osoby – mówi burmistrz Edyta Gajda:
Mieszkanie ma być gotowe do końca roku.


















