Zielona Góra stawia na kulturę. W ratuszu odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów artystycznych dla muzyków, twórców literackich oraz przedstawicieli sztuk plastycznych.
Nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych otrzymało 17 artystów.
– Zależy nam na tym, aby wspierać uzdolnioną młodzież – mówi Marek Kamiński, wiceprezydent Zielonej Góry:
– Chcę zrealizować projekt, który będzie promował lokalną sztukę – przyznaje Iwa Pytiak, jedna z nagrodzonych osób:
Daria Walusiak otrzymała stypendium za stworzone dzieła literackie oraz sukcesy w ogólnopolskich konkursach:
Otrzymane stypendia artyści będą mogli przeznaczyć m.in. na zakup potrzebnego sprzętu i udział w konkursach międzynarodowych.
Polecamy
To już pewne! W zielonogórskim IV LO powstaną oddziały lotnicze
Kształcenie lotnicze wraca do Zielonej Góry. W IV Liceum Ogólnokształcącym powstanie kilka oddziałów dla uczniów z całej Polski. Zajęcia będą...
Czytaj więcejDetails


























