Prezydent Iranu z mocną deklaracją ws. obiektów nuklearnych. „Będą jeszcze mocniejsze”

Prezydent Iranu Masud Pezeszkian, fot. PAP/EPA/ABEDIN TAHERKENAREH

Prezydent Iranu Masud Pezeszkian, fot. PAP/EPA/ABEDIN TAHERKENAREH

Iran odbuduje swoje obiekty nuklearne i będą one „jeszcze mocniejsze” – oświadczył w niedzielę (2 listopada) prezydent tego kraju Mahmud Pezeszkian, podkreślając, że jego kraj nie zabiega o broń nuklearną.

Zniszczenie budynków i zakładów nie stanowi dla nas problemu, odbudujemy je, i będą jeszcze mocniejsze

– powiedział Pezeszkian mediom państwowym podczas wizyty w irańskiej Organizacji Energii Atomowej, gdzie spotkał się z najwyższym kierownictwem irańskiego przemysłu atomowego.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ostrzegł, że jeśli Teheran ponownie uruchomi obiekty nuklearne zbombardowane w czerwcu przez USA, to zleci kolejne ataki.

Atakując te instalacje Waszyngton oznajmił, że stanowią one część irańskiego programu zmierzającego do uzyskania broni atomowej. Teheran twierdzi natomiast, że jego program nuklearny służy wyłącznie celom cywilnym.

To wszystko ma rozwiązywać problemy mieszkańców, służyć ich zdrowiu

– powiedział.

Czytaj także:

Exit mobile version