600 milionów złotych. Tyle mogą wynieść nadużycia, jakie w programie „Czyste Powietrze” ujawnił Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Chodzi m.in o duże firmy, które deklarowały wykonanie inwestycji ekologicznej.
W ubiegły czwartek program został wstrzymany, a do wiosny będą prowadzone kontrole i wdrażane zmiany, które mają uszczelnić system. Kontrole prowadzone są także w województwie lubuskim.
Jak mówi Mirosław Glaz, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze zmiany w programie są konieczne.
Kontrole czekają także lubuskich beneficjentów i wykonawców. – W naszym regionie także pojawiły się nieprawidłowości – dodaje poranny gość Radia Zachód.
Wstrzymanie programu „Czyste Powietrze” krytykują niektóre samorządy m.in włodarze Gdańska, Krakowa, Warszawy i Poznania.
Czytaj także:
Trzaskowski: program Czyste Powietrze powinien być jak najszybciej odblokowany
Program Czyste Powietrze powinien być jak najszybciej wznowiony - uważa prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. W ubiegłym tygodniu zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej tymczasowo zawiesił przyjmowanie nowych...
Czytaj więcejDetailsCzytaj także:
Zawieszono przyjmowanie wniosków w programie „Czyste Powietrze”
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) zawiesza w czwartek przyjmowanie nowych wniosków w programie "Czyste Powietrze" - poinformowała w czwartek prezes Funduszu Dorota Zawadzka-Stępniak. Przerwa ma potrwać...
Czytaj więcejDetails