Posezonowe wojaże gorzowskich kajakarzy i podium Wiktora Głazunowa

Dwóch gorzowskich kanadyjkarzy wystąpiło w kajakarskim Superpucharze ICF w chińskim Hangzhou.

Wiktor Głazunow z AZS AWF Gorzów stanął na najniższym stopniu podium w C2 wraz Mołdawianinem Serghieiem Tarnovschim. Ponadto w C1 zajął 2. miejsce w finale B, natomiast w C2 mix wraz z Węgierką Virag Ballą odpadł w eliminacjach. Wszystkie wyścigi w kanadyjkach odbywały się na dystansie pięciuset metrów:

Oleksij Koliadych z Admiry Gorzów odpadł zarówno w eliminacjach C1 jak i C2, gdzie wsiadł do łodzi z Hiszpanem Joanem Moreno:

Dodajmy, że w tym samym czasie w hiszpańskim Palma de Mallorca w innych zawodach międzynarodowych Paddle Games startowała Anna Puławska. Kajakarka AZS AWF Gorzów wywalczyła drużynowo drugie miejsce, wraz Brytyjką Deborą Kerr, Niemcem Jacobem Schopfem, Marcusem Cooperem Walzem z Hiszpanii.