„Kosmiczna” współpraca na rzecz lubuskich uczniów

Fot. A. Steciąg

Fot. A. Steciąg

Realizacja projektów naukowych, opracowywanie materiałów dydaktycznych, staże i praktyki dla uczniów i nauczycieli, a także warsztaty edukacyjne czy badania laboratoryjne – to tyle część działań, jakie realizowane będą w ramach współpracy Lubuskiego Kuratorium Oświaty z Parkiem Technologii Kosmicznych w Zielonej Górze. 

List intencyjny w tej sprawie podpisano dziś oficjalnie w siedzibie PTK w Nowym Kisielinie.

Jak mówi Jerzy Tutaj, wiceprezes samorządowej spółki naukowej, skorzystają na tym zarówno uczniowie, jak i studenci, którzy będą mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi i przetestować je w nowoczesnych laboratoriach Parku Technologii Kosmicznych: 

 

Mariusz Biniewski, lubuski kurator oświaty, podkreśla, że współpraca z takimi jednostkami, jak Park Technologii Kosmicznych, to gwarancja rozwoju lubuskiej oświaty.

Jego zdaniem, edukacja powinna być coraz bardziej innowacyjna, aby jeszcze lepiej kształcić młodych ludzi: 

 

Z porozumienia podpisanego dziś przez Lubuskie Kuratorium Oświaty i Park Technologii Kosmicznych cieszy się też dyrektorka Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze – Marzena Pulik-Sowińska.

Jak zaznacza, na tej współpracy skorzystają też nauczyciele, którzy również będą się dokształcać i poszerzać swoje kompetencje zawodowe:

 

Dodajmy, że do współpracy w ramach podpisanego dziś porozumienia zaproszone też zostaną lubuskie firmy, które już działają w Parku Technologii Kosmicznych w Zielonej Górze.

W październiku zorganizowana tam też zostanie Lubuska Noc Kosmiczna, w ramach której obędą się różnego rodzaju zajęcia, warsztaty i pokazy laboratoryjne dla uczniów, studentów i nauczycieli.

Exit mobile version