Koszykówka: efektowna wygrana zielonogórzan w drugim dniu półfinału MP kadetów

Koszykówka: efektowna wygrana zielonogórzan w drugim dniu półfinału MP kadetów Radio Zachód - Lubuskie

Koszykarze Q8Oils SKM Zastal Zielona Góra pokonali zespół Pyry AZS Szkoły Gortata Poznań 96:63 w drugim dniu półfinału mistrzostw Polski kadetów U-15.

Gospodarze turnieju po wczorajszej wygranej z Koroną Kraków 64:63, mocno weszli w mecz z Pyrą i w pierwszej kwarcie prowadzili 11:0, ale po 10 minutach zielonogórzanie wygrywali tylko 29:24. W drugiej kwarcie koncert gry zastalowców. Wygrana 27:6 i prowadzenie w meczu 56:30. Równie efektowna była trzecia kwarta w wykonaniu Zastalu i prowadzenie w meczu 77:43. Ostatnią kwartę gospodarze przegrali 19:20, ale zbierali zasłużone pochwały za świetny mecz:

Jutro SKM Zastal w ostatnim dniu turnieju zagra z Basketem Poznań. Dwie najlepsze drużyny awansują do finału.