Zakończyło się spotkanie premiera z rolnikami w Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog. Przedstawiciele protestujących poinformowali po rozmowach, że szef rządu przedstawił propozycje rozwiązania niektórych problemów, z którymi zmagają się polscy producenci żywności. Andrzej Sobociński, rolnik z Żuław, powiedział, że dotyczą one nadwyżek na rynku zboża:
Na spotkaniu nie zawarto porozumienia. Rolnicy przed rozmowami zapowiadali, że dziś do tego nie dojdzie.
Według relacji rolników, premier powiedział na spotkaniu, że po 15 marca w Komisji Europejskiej zapadną decyzje zmieniające założenia Zielonego Ładu.
Andrzej Sobociński dodał, że te szczegółowe rozwiązania, na przykład dotyczące ugorowania, nie satysfakcjonują protestujących.
Związkowcy protestujący od końca ubiegłego roku, poza zmianami w Zielonym Ładzie domagają się także ścisłych kontroli i weryfikacji towarów, przekraczających polsko-ukraińskie przejścia graniczne – również jako tranzyt. Liczą też na wpisanie kolejnych surowców i artykułów na listę towarów, których import do Polski będzie limitowany poprzez kontyngenty lub dwustronnie uznawane licencje.
Podczas kongresu Europejskiej Partii Ludowej w Bukareszcie polski premier rozmawiał o relacjach handlowych UE-Ukraina z szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen, a także z komisarzem do spraw handlu Valdisem Dombrovskisem. Zapowiedział, że ustalenia po tym spotkaniu zaprezentuje w rozmowach z protestującymi:
„Na spotkaniu z rolnikami będę miał coś poważnego do zakomunikowania jeśli chodzi o Zielony Ład, między innymi przepisy dotyczące ugorowania – nie chcę wyprzedzać faktów. Żeby było jasne” – podkreślił premier – „nie umówiłem się z reprezentantami rolników na negocjacje. Obiecałem im, że poinformuję o działaniach, jakie podjęliśmy i szanse na rezultaty tych działań – to już oni ocenią” – mówił szef polskiego rządu.