Druga edycja SatGisPlan 2024 za nami!

Druga edycja SatGisPlan 2024 za nami! Radio Zachód - Lubuskie

Druga edycja wydarzenia SatGisPlan za nami. Podczas spotkania zaprezentowano wyniki prac dyplomowych absolwentów kierunku geoinformatyka i techniki satelitarne prowadzonych na Uniwersytecie Zielonogórskim. Odbyły się także panele dyskusyjne, na których prelegenci mówili o potencjale i możliwościach wykorzystywania umiejętności i wiedzy studentów tego kierunku.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Uniwersytet Zielonogórski oraz Park Technologii Kosmicznych w Nowym Kisielinie.

– Nasza współpraca stale się rozwija i dzięki temu studenci kierunków związanych z nową technologią mogą nabywać także wiedzę praktyczną – mówi profesor Wojciech Strzyżewski, rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego:

Jak podkreśla Marcin Jabłoński, marszałek województwa lubuskiego, Park Technologii Kosmicznej to miejsce z wielkim potencjałem.

– Tutaj studenci mogą uczyć się przyszłościowych technik i zawodów – dodaje marszałek:

SatGisPlan to wydarzenie poświęcone przede wszystkim absolwentom kierunku geoinformatyka i techniki satelitarne.

– To są młodzi ludzie z ogromną wiedzą i pasją, więc trzeba dać im możliwość rozwijania się na tym obszarze – mówi profesor Andrzej Pieczyński, prorektor ds. rozwoju i finansów na Uniwersytecie Zielonogórskim:

Podczas wydarzenia wystawcy prezentowali nowoczesne urządzenia służące do badań kosmicznych. Jak podkreśla Michał Żejmo, adjunkt z Insytutu Astronomii na Uniwersytecie Zielonogórskim, nowe technologie są wykorzystywane w wielu różnych, niepowiązanych ze sobą branżach:

O tym, czego można nauczyć się na kierunku geoinformatyka i technologie satelitarne mówią Dominik Głogowski i Marta Rupieta, studenci 3. roku na Uniwersytecie Zielonogórskim:

Podczas paneli dyskusyjnych wystąpili przedstawiciele różnych zawodów i służb.

– Strażacy również wykorzystują nowoczesne technologie w swoich działaniach – podkreśla młodszy brygadier Arkadiusz Kaniak, oficer prasowy lubuskiej straży pożarnej:

W wydarzeniu wzięli udział studenci, wykładowcy, właściciele i pracownicy firm z branży technologicznej oraz przedstawiciele władz uczelni i województwa.

Exit mobile version